Chat sitelerinde kadınları evlilik vaadi ile kandırdı

Son Güncelleme: 18.09.2020 23:56

Bir adam(az bir şeyde yakışıklı) internette chat sitelerinde kadınları evlilik vaadi ile kandırarak dolandırdı. Kandırdığı kadınların paralarını alıp kaçan adamın bu hareketleri akıllara durgunluk verdi. Sohbet odaları bu türden olaylarla bizim bilmediğimiz bu türden konularla belkide uzun yıllardır karşılaşıyorlardır ama ilk haber bu konu ile olmuş. İşte detaylar;

Kendisini askeri doktor olarak tanıtan Bahattin Ç’nin internet sitelerinden bulduğu kadınları evlilik vaadiyle kandırdığı ortaya çıktı. Bahattin Ç’nin son kurbanı Ankara’da öğretmenlik yapan Zeynep Polat oldu. Polat, Bahattin Ç. ile 2008 yılında bir evlilik sitesinde tanıştı. İkili kısa bir süre sonra evlilik planları yapmaya başladı. İstanbul’da bir askeri hastanede doktor olduğunu söyleyen Bahattin Ç, Polat’tan acil ihtiyacı olduğu gerekçesiyle 38 bin lira istedi. Bu isteğini geri çevirmeyen Polat, parayı hemen gönderdi. Bahattin Ç, parayı aldıktan sonra kayıplara karıştı.

KİMLİKLER SAHTE ÇIKTI

Bahattin Ç. ile bir kere yüz yüze görüştüğünü anlatan Polat, “Gösterdiği askeri kimlik ve belgelerle onu yeteri kadar tanıdığımı sandım. Sonradan araştırdım, kimlik sahte çıktı” dedi. Zeynep Öğretmen, sömestr tatilinde düğün planı yaptıklarını belirterek şöyle devam etti:

“Benimle görüştüğü sırada İstanbul’da nişanlısıyla birlikte yaşadığını öğrendim. Dolandırıcı olduğuna karar kılınca Facebook’ta grup kurdum. Gruba, onun dolandırıcı olduğunu bilen ve yakalanmasını isteyen akrabaları bile üye oldu. Başka kadınları da dolandırdı. Hatta bazılarını kendisini ihbar etmeleri durumunda ‘elimde sana ait çıplak görüntüler var’ diyerek tehdit etti. Kadınların birinden 42 bin, diğerinden 18 bin, bir başkasından da 7 bin lira aldı.”

EVLATLIKTAN REDDEDİLDİ

Polat, Bahattin Ç’nin ailesine de ulaşmayı başardı. Sivas’ta yaşayan ailesinin bütün dolandırıcılık işlerinden haberdar olduğunu öğrenen Polat, “Bu yaptıklarından dolayı babası onu evlatlıktan reddetti” diye konuştu. Bahattin Ç’nin, küçükken amcası Kamil Ç’ye evlatlık verildiği ve onu da dolandırdığı ortaya çıktı. “Kendisiyle 10 yıldır görüşmüyorum” diyen Kamil Ç, “Ona yedirdiğim paralarla şimdi 10 katlı apartman dikerdim” dedi.

BORÇ ALIP GÖNDERDi

Bursa’da özel bir şirkette çalışan N.G. isimli kadın, www.zevac.merihnet. com adlı evlilik sitesinde tanıştığı Bahattin Ç. ile hiçbir zaman bir araya gelmediği, internet ve telefon ortamından görüştüğünü söyledi. Bahattin Ç’ye 8 bin 500 lira kaptırdığını belirten N.G, “Yalanlar söyledi, kendini acındırdı. Beni aldatacağına ihtimal vermedim. Çünkü çok inandırıcıydı” dedi.

4 AY HAPİS YATTI

Öte yandan, Bahattin Ç’nin daha önce dolandırdığı bir kadını elindeki görüntülerle tehdit ettiği gerekçesiyle yakalanıp 4 ay hapis yattığı öğrenildi. Ayrıca iş garantili kurs verdiklerini söyleyerek kişi başı 700 ile 3 bin lira arasında para alıp vatandaşları dolandıran çetenin bir üyesi olduğu iddia edildi.

Yazan: KARACABEY Konu: Sohbet odaları ve dolandırıcılık.

Yorum yapın