Chat yüzünden işinden kovuldu ama sevdiği kızıda aldı

Son Güncelleme: 19.09.2020 08:03

Chat yüzünden işinden dahi kovulmayı göze alan Türk genci internette tanıştığı Perulu bir kızla nikah masasına oturdu ve evlendi. Buda bize Sevdiği kızı aldı ama işinden kovuldu ne yapacaklarsa dedirtiyor cinsinden bir haber. İnternet güzel bir iletişim aracı fakat birbirlerini tanımayan insanların hayatlarına etkiside çok büyük. Bu yüzden milyonda bir olasılık olan bu evlenme olayının başınıza geleceğini düşünerek sakın işinizden olmayın. İşte haberin detayları;

İnternetten tanıştığı kız için 15 bin kilometre yol aşarak Peru’ya giden Hasan Hüseyin Duman (24), burada evlenerek mutlu bir yuva kurdu.
Başkent Lima’da yaşayan eşi Maria ile iki yıl önce internetteki bir sohbet sitesinde tanıştığını, kendisinin Türkçe dışında dil bilmediğini anlatan Duman, “Eşim de İspanyolca dışında başka bir dil bilmiyordu. İkimiz de sohbet sitesinde yer alan çeviri programı sayesinde iletişim kurabiliyorduk” dedi.

Chat yüzünden işinden kovuldu
Yaklaşık bir yıl boyunca internet aracılığıyla sohbet ettiklerini anlatan Duman, Peru ile Türkiye’nin farklı zaman diliminde olması nedeniyle büyük sıkıntı yaşadıklarını, geceleri Maria ile sohbet ettiği için uykusuz kaldığını kaydetti. Kadıköy Belediyesi’ndeki işinden, sık sık geç gitmesi nedeniyle kovulduğunu ifade eden Duman, üniversite sınavında da başarılı olamayınca Peru’ya gitmeye karar verdiğini, yaklaşık bir ay İspanyolca kursuna devam ettikten sonra yola çıktığını dile getirdi.
Ailesinin bu duruma karşı çıkmadığını kaydeden Duman, Peru’ya gittikten sonra Maria’yı ziyaret ederek, ilk kez yüz yüze görüştüklerini belirtti. Maria’ya hemen evlenme teklifinde bulunduğunu söyleyen Duman, “Teklifimi kabul etti, ancak ailesi ilk başta uygun görmedi. Bizim kararlı olduğumuzu görünce ailesi de ikna oldu” diye konuştu.

Çocuk sorunları bitirdi
Küçük bir düğün töreniyle evlendiklerine değinen Duman, ilk başta eşiyle kültür farklılığından dolayı sorunlar yaşadıklarını ancak kız çocuğunun dünyaya gelmesiyle sorunları aştıklarını ifade etti.

“Elif” adını verdiği kızını Türk geleneklerine göre yetiştireceğini belirten Duman, Lima’da telefon kartı satarak geçimini sağladığını, bir süre sonra Türkiye’ye dönüş yapmayı planladığını sözlerine ekledi.

http://sohbet.nazlim.net

Yorum yapın