Pokemon GO Chat Uygulaması Geliştirdi

Son Güncelleme: 21.09.2020 10:07

Pokemon GO ne işe yarar hala çözemedim fakat bazı kişilerden öğrendiğim kadarıyla telefonunuza kurduğunuz bu uygulama kapatsanız bile kapanmıyor telefon sizde olduğu sürece her şeyi kaydetmeye devam ediyor. Pokemon Go telefonunuza kurduğunuz bir uygulama sayesinde yolda yürürken evde dolaşırken felan her an karşınıza çıkabilecek pokemonları toplama oyunu.

pokemon go chat uygulamasiOyunun geliştiricisi mantıklı ve akıllı davranarak bu oyunu oynayan insanların birbirleri ile konuşmasına fırsat verecek başka bir uygulama daha geliştirdi. Pokemon GO chat uygulaması ile artık oyunu oynayan diğer insanlarla haberleşebileceksiniz.

Pokémon Go bu yaz beta testine başladığında kayıt olan 28 yaşındaki geliştirici Zarra oyunun erken erişimine katıldı ve oyunda oyuncuların iletişim kurabileceği hiçbir yolun olmadığını gördü. Zarra oyun içinde oyuncuların birbirlerine oyun içi lokasyonlarda not bırakabileceği bağımsız uygulama GoChat’i geliştirdi.

Böyle bir özelliğin kesinlikle olması gerektiğini düşünen Zarra özellikle lokasyon bazlı bir oyunda böyle bir özelliğin olmaması büyük bir eksiklik. Zarra uygulamasını yayınladıktan sonraki 5 gün içerisinde GoChat’i 1 milyona yakın insan indirdi ve serverlara saniyede 600 istek gönderildi. GoChat iOS ve Android için Pokémon GO yayınlanmadan bir gün önce yani 4 Temmuzda yayınlandı ve ilk günde tam 10.000 defa indirildi. Oyun popülerleştikçe GoChat’te daha fazla indirilmeye başlandı. Geçtiğimiz iki günde APp Store’da en çok aranan 10 uygulama arasına girdi ve sosyal medya uygulamaları arasında en çok indirilen 8. Uygulama oldu. İnanılmaz bir şekilde trafik alan uygulamanın serverları çöktü. Uygulamaya giriş yapmak neredeyse imkansız halde. Giriş yapılsa bile mesaj yükleme esnasından ilerisine gidilmiyor.

Uygulama analizcisi Sensor Tower oyunun sadece pazar günü 7.5 milyon indirildiğini ve üçüncü parti chat uygulamasının da oyunu indirenlerin %10 tarafından indirildiğini açıkladı. GoChat çok popüler ama kar etmiyor. Zarra ise reklamlardan nefret ettiği için uygulamaya reklam almak istemiyor. Diğer taraftan Pokémon Company ile başını da derde sokmak istemiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir