Çıplak Görüntülerle Chat Şantajı

Son Güncelleme: 18.09.2020 12:54

Böyle şeyler uzun zamandır var ve toplumumuzda bunların sayısı da hiç az değil. Bazıları evli oldukları için saklıyorlar bazıları ailelerinden korktukları için bazıları ise çevrelerinden gelecek imalı konuşmalardan çekindikleri için böyle şeyleri saklama gereği duyuyorlar. Her ne kadar adliyeye gidip şikayet etmiş olsalar da bunların sayısı şimdiden söyleyeyim çok az arkadaşlar. Konumuza dönecek olursak;

Chat ortamında tanıştığı bayanın Çıplak görüntülerini kaydedip şantaj yaptığı belirlenen bir kişi savcılığa sevk edildi. İnternet aleminde bu tür olaylar son zamanlarda oldukça olmaya başladı. Peki bu olay nasıl olmuş işte detaylar;

Diyarbakır’da internet üzerinden sohbet ettiği 26 yaşındaki H.E.’yi ikna ederek soyunmasını sağlayan ve daha sonra kaydettiği bu görüntülerle şantaj yaparak genç kızdan bin TL isteyen 25 yaşındaki Yaşar Karadağ Antalya’nın Alanya İlçesi’nde yakalandı.

Diyarbakır’da yaşayan H.E. adlı kadınla internette sohbet ederek kıyafetlerini çıkarttırıp çıplak bir şekilde kamereya kaydeden Yaşar Karadğ, daha sonra H.E.’den görüntüleri internette yaymakla tehdit edip para istedi. Şantaj sonrası Karadağ’a bin TL gönderen H.E. polise başvurarak şikayette bulundu. Harekete geçen polis,şüphelinin Alanya’da tatilde olduğunu belirledi. Alanya’da polisin aradığı Karadağ, H.E.’den bir kez daha para istedi.

Atatürk Caddesi üzerinde postanede para bekleyen Yaşar Karadağ, bugün Asayiş Büro Amirliği ekipleri tarafından gözaltına alındı. Şüphelinin emniyetteki sorgusu sürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir