Av avcı fıkraları

Son Güncelleme: 18.09.2020 03:42

Çok komik av avcı fıkraları sayfamızda avcılarla ilgili komik gülmekten kırılacağınız av avcı fıkralarını bulabilirsiniz. Buyrun av avcı fıkraları;

Onu vur
Bir gün bir veteriner maymunları tedavi etmeye calışıyormuş. Bakmış ki elinde maymun kalmamış ve o zamanın en iyi avcılarını cağırıp, maymun avına cıkmış. Köydekiler en iyi avcının temel olduğunu söylemişler. Neyse, cıkmışlar avlamaya, adam bir tane küçük maymun görmüş. Temele, “işte benim istediğim maymun” demiş. Temel silahını adama vermiş, “ben ağaca cıkcam, dalı sallayacam maymun yere duşecek, benım kopeğim s*kip sana getirecek” demiş. Temel dalı sallamış maymun duşmuş kopek s*kmiş adama getirmiş. Biraz ilerlemiş adam yine bir maymun görmüş, “işte aradığım maymun bu” demiş. Temel dalı sallamış maymun yere düşmüş kopeği s*kmiş adama getirmiş. Biraz daha ilerledikten sonra bir tane goril görmüşler adam, “bunu vur” demiş. Temel biraz düşündükten sonra, “ben dalı sallayacam eğer maymun yerine ben düşersem köpeği vur” demiş.
—–

Ava giden avlanır.
Avcı ormanda avlanırken yorgun düşer ve bir ağaç altında uykuya dalar. Aradan biraz zaman geçer, uyandığında tüfeği alınmış ve etrafında yamyamlar dans etmektedir. Adam korku içinde söylenmeye başlar.’Evet şimdi ya**ğı yedik’ diye, o anda yukarıdan bir ses gelir,’Korkma sana hiç birşey olmayacak. Hemen yanındaki mızrağı al ve tam karşındaki tüylü olan şeflerinin kalbine fırlat’ diye. Avcı can havliyle mızrağı alır ve şeflerinin tam kalbine fırlatır. Şef ölmüştür ve ortalık bir anda sessızliğe boğulur. İşte o zaman yukarıdan bir ses daha gelir.’Evet şimdi ya**ğı yedin.
—–

Koparsan bile
Bir kazanın kaymakamını yemeğe alırlar ve yemeğe kaymakam yazı işleri müdürünü de yanına alır, almasının tek sebebi kaymakam fazla yalan atarmış. Kaymakam yazı işler müdürüne demiş ” Ben fazla atarsam kamışıma ip bağlıyacağım, ipin bir uçunu sana vereceğim. Sen de çekersin, ben de anlar dorumu düzeltirim.” demiş ve yemekten sonra av muhabbeti açılmış bizim kaymakam dayanamayıp av maceralarını anlatmaya başlamış.
“Bir gün dağda avlanırken önüme 50 kurt çıktı ve ben çiftemi çekip 30 tanesini vurdum.” deyince yazı işler müdürü ipek çeker kaymakam ” 30 tane yoksa bile 20 tane vardı.” der yazı işleri müdürü yine ipi çeker kaymakam ” 20 tane yoksa bile 15 tane vardı.” der yazı işleri müdürü ipe asılıp çekmeye devam eder kaymakam : “Koparsan bile 15 in altına inmem.” der.
—–

Ayı neye basıp düşüyor
Adamın biri eski bir macerasını kahvede arkadaşlarına anlatıyordu.Macera şöyleydi:
-”Ben dağa çıkmıştım.Önüme bir anda kocaman bir ayı çıktı.Ben kaçmaya başladım.Ayı beni kovalıyor ve bana daha çok yaklaşıyordu.Ayı tam pençeyi yapıştırcak , kayıp düşüyordu.Bu 2-3 kez oldu böyle.”
Kahve de oturan adamlardan biri şöyle dedi:
“Abi ben olsam altıma yapardım.
Adam cevap verir.
-”Lan ayıoğluayı, ayı neye basıpta düşüyor sanıyorsun!!!”
—–

Vurun bu iti
Bir araştırma grubu eşine ender rastlanan maymun türlerini araştırmak için bir köye giderler. Bu köyde bu maymunları yakalayabilecek bir adam bulurlar, adam maymun başına 100 dolar ister ve anlaşırlar. Ormanda yürürken adam ağaçta bir maymun görür. Ağaca bir omuz atar maymun düşer ve köpeği maymunu becerir, maymun sersemler ve yakalarlar. Devam ederler ve bir başka ağaçta bir maymun daha, aynı şekilde maymunu yakalarlar. Yine yola koyulurlar ağacın birinde bir maymun daha, adam ağaca omuz atar fakat maymun düşmez, tekme atar yine düşmez, son çare adam ağaca çıkıp maymunu aşağıya atacaktır. Tüfeğini yanındakine verir ve derki
-Şayet ağaçtan ilk önce ben düşersem vurun bu iti ..! der..
—–

Avcımısın İbnemisin

Avcımız avlanmaya cikar daga tepeye.. bir bakar ki bir ayı karsisinda.. ceker tufegini atesler ama tufek tutukluk yapar.. napsin, kacmaya baslar, ayi da pesinde.. ayi yakalar bunu, bir guzel becerir.. avcimiz hirs yapar oldurecektir illa ki bu ayiyi.. bir muddet sonra bir daha gorur ayiyi, ceker tufegi, basar tetigi yine tutukluk yapar, bizimki kacar, ayi pesinde, yakalar ayi bunu bir daha becerir.. avcimiz iyice hirslanmistir illa ki vuracaktir bunu, takilir ayinin pesine, gorur, ceker tufegi basar tetige yine tutukluk yapar, ayi bunu bir daha yakalar bir daha becerir.. bu olaylar tekrarlanir gun boyunca..
Artik avcinin dayanacak gucu kalmamistir, hayat meselesi olmustur bu, son bir defa daha bakar ayi karsisinda ceker tufegi basar tetige ve yine tutukluk yapar.. ayi yakalar bunu ve der ki :
– ya kardesim avci misin ibne misin
—–

Avlanmak Yasak

Bir cift , gol kiyisina tatile gider..
Golde bazi bolumlerde balik avlamak yasaktir…
Koca yasak olmayan bolumlerde avlanarak , kadin da kitap okuyarak gunlerin gecirmektedirler. Derken bir gun adam balik avlamaktan gelir ve ogleden sonra kestirmek uzere odasina cekilir. Kadinin cani sikilir ve botla golde bir gezinti yapmaya karar verir. Bu gezinti umdugu gibi gitmez ve botun hakimitiyetini yitirir. Bot gol uzerinde serbsetce dolasmaya baslar. Kadin da yapacak bir sey olmadigi icin cikarip kitabini okumaya baslar. Derken devriyeye cikmis olan serif kadini gorur ve yanina yanasir..
“Hanfendi burada ne yapiyorsunuz?”
“Gormuyormusunuz kitap okuyorum.”
“Ama bu bolgede balik avlamak yasaktir.”
“Zaten ben de balik avlamiyorum”
“Ama gerekli butun ekipmana sahipsiniz, sanirim sizi karakola goturup ceza kesmem gerekiyor.”
“Eger boyle bir sey yaparsaniz ben de bana tecavuz ettiginiz soylerim.”
“Size dokunmadim bile..!!”
“Ama gerekli tum ekipmana sahipsiniz, degil mi?”
—–

Ayı Neden Kayıp Düştü

Adamın biri avcı arkadaşına anlatır: Birgün çok yorulmuştum, oturdum. Ayının o sıcak nefesini ensemde hissetmezmiyim.Derken ayının ayağı kayıp düştü. Ayının gittiğini sandım oturdum. Ayının sıcak nefesi ensemde. Ayağı kayıp düştü yine. Avcı arkadaşı; Ayıptır söylemesi ben o olayları yaşasaydım altıma ederdim. Adam; Ayının ayağı nasıl kayıp düştü sanıyosun?
—–

Benim Köpek

Malum, avcılar atıcılıklarıyla meşhurdurlar. Yine bir mecliste üç avcı karşılıklı olarak köpeklerini övüyorlarmış. Birincisi demiş ki:”Benim köpeğim çok akıllıdır, bakkala gönderirim, ne istersem alır ve getirir.” Hemen ikinci avcı atlamış:” Ya benimki! Sadece istediklerimi almakla kalmaz, paranın üstünü de doğru olarak getirir, satış fişini de alır vs. vs.
Bu sırada üçüncü avcı kendinden emin bir tavırla aynen şöyle der:”Sizin köpeklerinizin alışveriş ettiği dükkanı benim köpeğim çalıştırıyor.”
—–

Cenazeden Sonra

Adamın biri en iyi arkadaşının karısının cenazesine gitmiş. Cenazede bir bakmış tabutun üzerinde bir olta. Cenaze merasiminden hemen sonra taziyetlerini bildirmek üzere arkadaşının yanına gitmiş. Baş sağlığı diledikten sonra, – Tabutun üzerinde bir olta gördüm… Her halde eşinle ilgili özel bir anısı vardı? diye sormuş. Adamda : – Yooo, cenazeden sonra balığa gidicem de.. diye cevap vermiş..
—–

Canavar

Avcı avlanmaya çıkmış.Önüne küçük bir kovuk çıkmış avcı demiş ki,bu kesin tavşan kovuğu demiş yatmış yere ve tavşan çıkmış tavşanı vurmuş.Biraz gittikten sonra biraz daha büyük bir delik çıkmış avcı demiş ki,bu kesin tilki deliği yatmış yere tilki çıkmış vurmuş.Yüz metre gittikten sonra biraz daha büyük bir mağara çıkmış karşısına avcı demiş ki bu kesin ayı deliği yatmış yere gerçektende ayı çıkmış ve vurmuş.İki yüz metre sonra biraz daha büyük bir delik çıkmış karşısına avcı düşünmüş düşünmüş bu hayvanın ne olduğunu bilememiş ,galiba canavar demiş neyse yatmış yere oysa ki tren deliğiymiş.
—–

Senden Hızlı Koşsam Yeter

Bir Amerikali ile Japon safari’ye çıkmışlar. Her ikisi de son teknolojik silahlarıda birbirlerine nazire yapmak için yanlarına almışlar. Derken uzakta bir aslan görünmüş. Amerikalı lazer tüfeğini doğrultmuş ve aslana ateş etmiş. Ama karavana. Hemen Japon uydudan yönlendirmeli tüfeğini doğrultup ateş etmiş. Fakat o da karavana. Aslan bizimkileri farkedince üzerlerine doğru gelmeye başlamış. Amerikalı bir yudum viski içip acı sonu beklemeye başlamış. Japon hemen botlarını çıkarıp spor ayakkabılarını giymeye başlamış. Amerikalı sormuş :
-Ne o, aslandan hizlı mı koşacaksın ?
-Yoo, senden hızlı koşsam yeter.
—–

Ormanın kıralı
Ormanda kıral seçimi yapılır , aday iki kişidir biri aslan , biride tilkidir. Ve oylamada aslan kıral olur . Bu tilkinin çok zoruna gider ve efkarlanır . Akşama içmeye karar verir . Bir büyük rakı ve birazda et alıp bir ağacın dibine oturup mangal yakar . Etler kızardıkca hem yer hemde içer o sırada , oradan tavşan geçer ve tilkiyi o halde görür:
-Hayırdır tilki kardeş ne yapıyorsun ? der .
Tilki öfkeli bir şekilde:
-Aha biraz et yiyorum birazda içiyorum ordanda gidip aslanı s**icem der . Tavşan bunu hemen aslana ulaştırır . Aslan hiç umursamaz . Tilki içmeye devam ediyodur . Bu kez karga tilkiyi görür:
-Hayırdır tilki kardeş ne yapıyorsun böyle ? diye sorar . Tilki tavşana söylediğinin aynısını söyler ve kargada bu lafı hemen aslana ulaştırır . Aslan sinirlenir doğru tilkinin olduğu yere gider ve tilkiye:
-Hayırdır tilki kardeş ne yapıyorsun ? diye sorar . Tilki:
-Ne yapalım aslan kardeş , aha biraz mangalda et yapıyorum bir iki kadehde içtim sonrada amcuk amcuk konuşuyorum işte der..
—–

Avcı Temel Dayı
Hamsiköy’lü temel dayı ava çok meraklıymış, sabah akşam kahvede gençlere av maceralarını anlatırmış. Yine bi akşam (rakıyı da fazla kaçırınca) :
-Uyyy haçen pen size askerluimi efrika melmeketün’de yaptiumi demuşmiydum uşaklar? Diye başlamıııış anlatmaya…
-Bircün canim sıkıldi, cidüp bi kaç aslan furayrum da, uşaklara cötüreyüm postlarinü dedum elümde tufek daldum ormana yürüdüm yürüdüm birde ne göreyrum? Bi aslan celiyur amma mübarek pen diyeyum fil siz deyun gergedan daaaaaaaa. Tüfeği doğrilttum çaaaatt ula tüfekde gurşin yok, neyse attim elimü cebüme dedum çakıynan furium oni, uuuyyyy ulaaaa çakıda yok yaturdim aslanı yere pi ayauni pi omzuma opir ayauni opir omzuma …
Temel dayı burada anlar , dozu biraz kaçırdığını . Ama ne yapsın gelmiştir artık buraya kadar mecbur bitirecektir Gençler :
-Eeeeeeeeee ..! deyince ,Temel dayı
-Haçen ne yapayım ferdum *aragı ferdum *aragı.
—–

Aranan avcı
Adamın biri her gün ormana avlanmaya gidiyormuş. Gene elinde tüfeğiyle avını beklerken, ilerde çalıların kıpradıgını görmüş. Ateş etmiş fakat birde ne olsun? çalıların arkasındaki ayıyı götünden vurmuş. Ayı çok sinirlenip hemen bunu yakalayıp sikmiş. Adam ikinci gün gene ormana avlanmaya gitmiş. Yanlışlıkla gene aynı ayıyı götünden vurmuş.Ayı gene çok sinir olmuş ve bunu bir güzel sikmiş.Üçüncü gün adam gene ormanda yanlışlıkla ayıyı vurmuş. Ayı bunun üzerine adamı sikmeyip aksine çok sakin bir şekilde adamın yanına yaklaşıp sormuş: ‘Yaw kardeşim sen bu ormana ne yapmaya geliyorsun?’ Adam: ‘Avlanmaya geliyorum’ demiş. Bunun üzerine ayı: ‘Sen avlanmaya değil sik..meye geliyorsun’ demiş

Evet sıra sizde: Sizde buradakilerden farklı ve yeni av avcı fıkranızı yazmak için aşağıdaki yorum bölümünü kullanabilirsiniz. Nazlim.Net

Yorum yapın