Gebe Kalma Safsataları

Son Güncelleme: 13.09.2020 15:10

Gebe Kalma Safsataları – Hamile kalmak için bazıları bu yöntemleri deniyor ama bu yöntemlerin doğru olup olmadığı konusunda bakın neler yazılmış.

Gebe kalmak istiyorsunuz ve duyduğunuz her şeyi deniyorsunuz. Sakın bunlara kulak asmayın.

İlişki sonrasında bacaklarınızı havaya dikmek spermlerin yumurtaya hızla ilerlemesini sağlar.
İşe yarıyor mu?: Yer çekimi kanunu spermlerin gidecekleri yere gitmesine yardımcı olur. Seks sonrası bacakları yukarı dikmek gereksizdir.

Bir kaç gün veya hafta seks yapmama sırasında bekleyen spermler gebe kalmak isteniyorsa boşa harcanmamalıdır.

İşe yarıyor mu?: Aslında 10 günden daha fazla ilişkiye girmeyen bir erkeğin spermleri etkili değildir. Spermlerin yumurtlama gününe kadar tutulmaması gerekir. En iyisi haftada 2 yada 3 kere seks yapmaktır. Yumurtlama dönemi boyunca spermlerin kaliteli olması için gün aşırı seks önerilir.

Yumurtalama döneminde yapılan sekste pozisyon gebe kalmak için etkilidir. Örneğin erkeğin üstte olduğu misyoner pozisyonu spermlerin yumurtaya ulaşmasına yardımcı olur.

İşe yarıyor mu?: Bu pozisyonlar spermlerin selvixteki yumurtaya daha yakın olmasını sağlar ama ekstra derinliğin gebe kalmayı arttırıcı bir etkisi yoktur. Bir kadının servikal yapısı spermlerin hedefe ulaşmasını sağlamak için yaratılmıştır.

Daha derin ilişkinin çok ufak bir yararı spermlerin geri gelmesini önlemeye yardımcı olabilir. Ancak gebe kalmak için pozisyon değiştirmenin çok fazla etkisi olmaz

Orgazm olmak gebe kalmayı kolaylaştırır. Spermin yumurtaya ilerleyişini hızlandırır.

İşe yarıyor mu?: Seks sırasında orgazm olmak sonunda gebelik olsa da olmasa da oldukça keyifli. Sperm siz orgazm olsanız da olmasanız da oldukça hızlı hareket eder. Kasların hareketi sperm hareketini etkilemez. Orgazm olmadan hamile kalan bir çok kadın vardır.

Somon gibi omega-3 içeren yağlı balık yemek adet düzenini olumlu etkiler ve hamile kalma ihtimalinia arttırır.

İşe yarıyor mu?: Omega-3 yağ asitleri veya yağlı balıkların hamile kalmaya yardımcı olduğuna dair hiçbir kanıt yok. Buna rağmen sağlıklı beslenme kilo almanızı engeller ve balık tüketimi bebeğin balık tüketimi için gereklidir. Ancak civa birikimi fazla olabilecek okyanus balıklarından uzak durmanızda yarar var.

Yoga yapmak hamile kalmanızı kolaylaştırır.

İşe yarıyor mu?: Yoga stresinizi azaltmaya, sizi sakinleştirmeye yarayabilir ancak asla gebe kalma ihtimalinizi arttırmaz.

Güller, sardunyalar, papatya, fesleğen, yasemin ve lavanta yağları koklamak gebe kalma ihtimalinizi arttırır.

İşe yarıyor mu?: Aromaterapi sizi rahatlatır ve huzursuzluğunuzu giderir. Ancak asla gebe kalma ihtimalinizi yükseltmez. Hatta uzmanlar hamileliğin ilk 3 ayında bu tür esans yağlarından uzak durmanızı tavsiye ediyor. Sadece gebe kalmaya çalıştığınız sırada lavantalı vücut losyonu veya gül kokulu küvette yıkanmak rahatlamanıza yardımcı olabilir.

Mynet

Yorum yapın