Türkiye’nin Yatak Odası Sırları

Son Güncelleme: 13.09.2020 19:55

Kadın portalının yaptığı araştırma Türkiyenin Cinsellik ve Yatak Odası sırlarını ortaya çıkardı. Türkiyede kadın ve erkeklerin yatak odası sırlarını bu yazımızda bulabileceksiniz.

Seks yoksa ilişki olmaz ‘İlişkilerde seks ne kadar önemli’ sorusuna ‘seks yoksa ilişki yok’ diyen kadınların oranı yüzde 60 olurken, erkeklerin oranı da yüzde 66 oldu. Bu da erkeklerin bir ilişki de sekse ne kadar önem verdiklerini gösterdi.

Seks hayatı tatmin etmiyor Aktif seks hayatı olan yüzde 66 kadından sadece yüzde 37’si seks hayatından tatmin olduğunu belirtirken, aktif seks hayatı olan yüzde 74 erkekten sadece yüzde 34’ü ‘tatmin ediyor’ yanıtını verdi. Buna göre erkeklerin ve kadınların seks konusunda tatmin olamadıkları ortaya çıktı.

Erkekler fantaziyi seviyor Fantazi hayal eden kadınların oranı yüzde 53 olurken, erkeklerin oranı yüzde 65 oldu. Ankete göre kadınların en çok hayal ettikleri fantazilerinin başında; yüzde 5 oranında ‘striptiz’ ve yine yüzde 5 oranla ‘tecavüz fantazisi’ yer alıyor. Erkeklerin fantazileri ise oldukça ilginç! Ankete katılan erkekler sırasıyla en çok, striptiz (yüzde 10), tecavüz (yüzde 7), öğretmen / öğrenci (yüzde 6), çeşitli kostüm ve kılık (yüzde 5) fantazileri kuyuor.

İlişki sıklığı; haftada birkaç kez ‘Ne sıklıkta seks yaparsınız’ sorusuna yine seks hayatı aktif olan yüzde 78 kadından yüzde 37’si ‘haftada birkaç kez’ olarak yanıt verirken, aktif seks hayatı olan yüzde 86 erkekten yüzde 41’inin yanıtı ‘haftada birkaç kez’ oldu. Kadınların ve erkeklerin yüzde 4’ü ‘ayda bir kez seks’ yaptığını belirtti. Ankete katılan kadınların ve erkeklerin yüzde 73’ü ‘başkalarının da haftada birkaç kez seks’ yaptığını düşündüğünü belirtti.

Erkekler de orgazm taklidi yapıyor ‘Hiç orgazm taklidi yapar mısınız’ sorusuna ‘hayır yapmam’ diye yanıt veren kadınların oranı yüzde 53 iken, erkeklerde bu oran yüzde 68 olarak gerçekleşti. En dikkat çeken ise, erkeklerin yüzde 3’ünün her zaman, yüzde 29’unun da bazı durumlarda orgazm taklidi yaptığını belirtmesi oldu.

Erkekler üçlü seks yapmak istiyor ‘Hiç üçlü seks yaptınız mı’ sorusuna ‘evet yaptım ve hoşuma gitti’ diyen kadınların oranı yüzde 3 iken, erkeklerin oranı yüzde 6 oldu. Bu arada üçlü seks yapmak isteyen kadınların da giderek arttığı gözlendi. Buna göre üçlü seks yapmak isteyen kadınların oranı yüzde 13, erkeklerin oranı ise yüzde 30 oldu. Üçlü seks düşünmediğini belirten kadınların oranı yüzde 83 olurken, erkeklerin oranı ise yüzde 63’te kaldı.

Erkekler sevgilisinin arkadaşıyla seks hayal ediyor ‘Hiç sevgilinizin arkadaşıyla seks yapmayı hayal ettiniz mi’ sorusuna kadınların yüzde 67’si ‘asla düşünmem’ yanıtını verirken, erkeklerin ise sadece yüzde 43’ü ‘asla düşünmem’ yanıtını veriyor. Kalan yüzde 57’lik kesim sevgilisinin arkadaşıyla seks hayal ediyor. Kadınların yüzde 5’i sevgilisinin arkadaşıyla birlikte olduğunu belirtirken, erkeklerin yüzde 7’si bu tür birliktelik yaşadığını belirtti.

Geri çekme hala korunma yöntemi Kadınların yüzde 36’sı doğum kontrol yöntemi olarak prezervatifi tercih ederken, erkeklerde bu oran yüzde 47. Doğum kontrol hapıyla korunan kadın ve erkeklerin toplam oranı yüzde 37. kadınların yüzde 19’u ve erkeklerin de yüzde 18’i hala geri çekme yöntemiyle korunuyor.

Erkekler cinsel estetik yaptırmak istemiyor Bilinenin aksine erkeklerin yüzde 84’ü halinden memnun ve kesinlikle cinsel organına estetik yaptırmak istemiyor. Yaptırmak iteyen erkeklerin oranı ise sadece yüzde 16. Kadınlar ise, cinsel organ estetiğine daha sıcak bakıyor ve yüzde 19’u cinsel estetik yaptırabileceğini belirtiyor. Cinsel organınıza estetik yaptırmayı düşünmeyen kadınların kadınların oranı yüzde 81.

Hem cinsiyle birlikte olmak isteyenlerin oranı kadınlarda yüzde 8 iken, erkekler de yüzde 7 oldu. ‘Hayır kesinlikle olmam’ diyen kadınların oranı yüzde 92 iken, erkeklerin oranı yüzde 93.

Sevgili hayat arkadaşı olmalı Sevgilisinin gelecekte kesinlikle eşi olması gerektiğini düşünen kadınların oranı yüzde 80 iken, erkeklerin oranı yüzde 75. Sevgilisinin hayat kurmayı düşünebileceği biri olması konusunda erkekler daha kararsızken, kadınlar buna göre seçim yaptıklarını belirtiyor.

Kadınlar iş yerinde aşk yaşamak istemiyor ‘İşyerinde yönetici olsaydınız çalışanınızla birlikte olmayı düşünür müydünüz’ sorusuna kadınların yüzde 45’i ‘Prensip olarak aşık olsam bile birlikte olmam’ yanıtını verirken, erkeklerin oranı ise sadece yüzde 31 oldu. Buna göre erkekler kadın çalışanlarıyla birlikte olmakta bir sakınca görmezken, kadınlar erkek çalışanlarıyla birlikte olmayı doğru bulmuyor.

Evlilik sözleşmesine sıcak bakılmıyor Evlilik sözleşmesinin gerekli olmadığını düşünen kadınların oranı yüzde 84, erkeklerin oranı da yüzde 83 oldu. Buna göre, erkek ve kadınların büyük çoğunluğu evlilik sözleşmesine sıcak bakmıyor.

Eski sevgiliyle görüşmek hoş karşılanmıyor Kadın ve erkeklerin sadece yüzde 2’si eski sevgilisiyle görüşmesinden rahatsız olmadığını belirtirken, rahatsız olanların oranı yüzde 98.

Sevgilinin sms’i okunuyor! Sevgilisinin sms’ini okuyan kadınların oranı yüzde 37. Erkekler de bu konuda kadınlardan aşağı kalmıyor. Erkeklerin yüzde 36’sı sevgililerinin sms’lerini her zaman okuduklarınız belirtiyor.

Karşı cinsi etkilemenin yolu kendine güvenmekten geçiyor Karşı cinsi etkilemek için kadınların yüzde 33’ü öncelikle kendine güvenin şart olduğunu düşünüyor. Sonra sırasıyla zekasını, iletişim becerilerini, cazibesini, esprili yanını, dış görünüşünü, yeteneklerini ve son olarak maddi olanaklarını kullanıyor. Karşı cinsi etkilemek için erkeklerin yüzde 30’u kendine güvenlerini kullandığını belirtiyor. Sonrasında espirili yanını, zekasını, iletişim becerilerini, dış görünüşünü, yeteneklerini, cazibesi ve son olarak maddi gücünü kullanıyor.

Birlikte yaşamaya karşıyız Kadınların sadece yüzde 38’i evlenmeden önce birlikte yaşamanın gerekli olduğunu düşünüyor. Kadınların yüzde 62’si birlikte yaşamak istemiyor. Erkekler bu konuda daha istekli. Erkeklerin yüzde 44’ü birlikte yaşamanın birbirini tanıma sürecinde gerekli olduğunu düşünüyor. Erkeklerin yüzde 56’sı birlikte yaşamanın kendisine göre olmadığını belirtiyor veya toplum ahlakına aykırı buluyor.

Kadınlar ve erkekler zengin sevgili istiyor ‘Sizden daha fazla kazanan biriyle flört eder misiniz’ sorusuna kadınların yüzde 93’ü olumlu bakarken, erkeklerin de yüzde 89 oranla artık zengin kadınları tercih ettiği görüldü.

Kadınların sadece yüzde 12’si birlikte olacağını belirtirken, yüzde 43’ü bu konuda kararsız olduğunu vurguladı. Kadın çalışanıyla birlikte olmakta sakınca görmeyen erkeklerin oranı ise yüzde 28 olurken, kararsız olanların oranı yüzde 41 olarak belirlendi.

Evlilik her zaman var olacak ‘Evliliğe inanıyor musunuz?’ sorusuna erkeklerin yüzde 73’ü ‘evet’ derken, kadınların oranı yüzde 71’de kaldı. Kadınlar ve erkekler arasında evliliğe inanan ancak yürütemeyeceğini, kendisine göre olmadığını düşünenlerin oranının da oldukça fazla olduğu görüldü.

Yorum yapın