Romantik bir gece için süper öneriler

Son Güncelleme: 15.09.2020 05:46

Romantik bir gece için öneriler

Sevdiğinizle yada eşinizle romantik bir gece geçirmek istiyorsunuz ve ne yapacağınız konusunda pek fazla fikriniz yok. İşte sizlere romantik bir gece geçirmek için süper öneriler.

Romantik bir gece geçirmek için neler yapmalısınız dışardamı evdemi olmalısınız. Nasıl giyinmeli ve nasıl görünmelisiniz hepsi bu yazımızda.

Romantik bir gece için süper öneriler

Sevgilinizle ya da eşinizle evde romantik bir akşam yemeği yemek, romantik bir gece geçirmek istiyorsanız önerilerimizi uygulayabilirsiniz. Romantik bir akşam için sessizlik şart.. Evinizde ikinizden başka kimse olmamalı.. Etraftaki herşey o gecenin oldukça romantik geçeceğini göstermeli.. Işık, müzik, çiçekler ve güzel kokularla herşey eksiksiz olmalı..

İşte benzersiz gecenin romantik detayları..
Romantik, sevgilinizin ya da eşinizin dinlemekten zevk aldığı bir müzik açın. Genellikle klasik müzik, caz ya da soul tarzı müzik iyi bir seçenek olabilir. Hoşunuza giden enstrümantal müziklerden birini de tercih edebilirsiniz.
Pahalı olmayan, odaya hava katacak romantik aksesuarlar ve çiçeklerle masanızı süsleyin.

Ortam çok fazla aydınlık olmamalı.. Ortamın havasını yumuşatan mumlar ya da mümkünse şömine ile ortamı aydınlatın. Gecenize farklı bir hava katın.
Gece için elegan ve hafif yemekleri seçin. Yemekleri seçerken onun neleri sevdiğini öğrenerek, mönüyü bunlardan oluşturursanız çok daha iyi olur.
Romantizmi seçeceğiniz içecek ile destekleyin. Meyve olarak çileği tercih edebilirsiniz.

Yemek takımından örtüye kadar birçok ayrıntıya da dikkat edin. İlk buluşmanızı anımsatan aksesuarlarla süsleyebilirsiniz.

Bunlardan başka birde şunları deneyebilirsiniz.

Ne yapacağını bilemeyenler için 10 öneri derledik. Unutmayın romantik aşkamlar ilişkinizi daha ilginç ve heyecanlı yapar.

1. Birlikte yemek pişirin

En sevdiğiniz yemeği birlikte pişirin. Göreceksiniz çok eğlenceli olacak. Birlikte hazırlayacağınız yemeği sonra mum ışığı ve romantik müzik eşliğinde yiyebilirsiniz. Yemeği yakarsanız da hiç üzülmeyin. Buna karşı da bir B planınız olsun ve dışarıdan yemek söyleyin. Yemeğinizi yerken yemeği nasıl yaktığınızı konuşup güleceksiniz.
2. Birlikte banyo yapın.
Küveti sıcak suyla doldurun ve birkaç damla rahatlatıcı aromaterapi yağlarından damlatın. Bahçenizde gül yapraklarınız varsa suya atabilirsiniz. Sıcak su da romantik dakikalar yaşayabilirsiniz.
3. Okumayı seviyorsanız birlikte bir kitap ya da roman okuyun.
Birbirinize kitaptan pasajlar okuyun. Bu pasajları her zaman ciddi bir ifadeyle okumanız zor olacak ve çok eğlenceli zaman geçireceksiniz.
4. Pahalı bir otelden rezervasyon yaptırın.
Eğer harcayacak paranız varsa, beş yıldızlı bir oetlden yer ayırtın. Otelin şık restoranında romantik bir yemek yiyin. Masaj yaptırın ve lüks çarşaflarda, yumuşak yatakta birlikte uyuyun. Pahalıya mal olabilir anack buna değer.
5. Kıyıda kalmış ufak ancak güvenilir bir otelde birlikte bir gece geçirin.
Biraz korkutucu gelse de korku sizi daha romantik yapacak ve birbirinize yaklaştıracak.
6-kumsalda yürüyün
En romantik filmlerin en etkileyici sahneleri kumsalda el ele yürüyüş yapıldığı bölümdür. Bu bir göl kenarı da olabilir. Birlikte yürüken havadan sudan konuşun ve kumlarda birlikte yuvarlanın. Eğer hava yeterince sıcaksa gece yüzmeye gidin ancak dikkatli olun. Kumsal gerçekten çok romantik olabilir.
7. Dans etmeye gidin.
Ufak ve romantik bir gece kulübüne giderek sabaha kadar zaman geçirin. Bütün gün sarılmanızı sağlayacak daha romantik bir şey yoktur.
8. Yeni bir şeyler yapın.
Romantizmin güzelliği macerayla iç içe olmasındandır aslında. Romantik bir akşam için daha önce birlikte hiç yapmadığınız bişeyler yapın. Seçtiğiniz bir kasabada herhangi bir restoranma gidin. Daha önce yapmadığınız veya yapmayacağınız birşeyi yapın.
9. Yıldızları izleyin.
Eğer balkonunuz, terasınız varsa birlikte uzanıp yıldızları izleyin. Yakınlarda teleskobunuz varsa daha iyi olabilir.
10. Hiçbir şey yapmayın.
Bazen hiçbirşey yapmadan evde dinlenmek de çok romantik olabilir. Herşeyi kendi haline bırakın, içinizden geldiği gibi davranın ve size ne getireceğini izleyin.

Yorum yapın