İşyerinde aşk

Son Güncelleme: 13.09.2020 20:13

İşyerinde aşk yaşıyorsanız bence dikkat etmeniz gereken bazı kurallar var ve bunlara uymalısınızda. İşte sizlere uymanız gereken o bazı kurallardan bahsedeceğim.

İşyerinde aşk
İş arkadaşınızla aranızda bir elektriklenme oluşmaya başladı. Bu durumda en doğru davranış ne? Bu elektriğin önüne geçmeye çalışmak mı, yoksa oluruna bırakmak mı?
Yetenekleriniz, çalışma tarzınız, iş anlayışınız, ilgi alanlarınız o kadar benziyor ki… Bu da sizi birbirinize yaklaştırıyor. Fazla mesailer, ortak projeler ve tabii ki ortak başarıların kutlanması… Kendinizi ona her geçen gün biraz daha yakın hissediyor ve ondan da aynı sinyalleri alıyorsunuz. Yani toplantılar, fotokopi makinesi ve dosyalar arasında bir aşk doğmak üzere. Bu düşünce bir yandan sizi heyecanlandırırken bir yandan da kafanızda soru işaretleri oluşturuyor: Acaba iş arkadaşınızla flört etmeniz ne kadar doğru?

Her şey ortada

Uzmanlar, işyerinde flörtün son derece doğal ve hatta avantajlı olduğunu söylüyor. Onlara göre normal bir ilişkide aylar süren birbirini tanıma devresi işyerindeki bir ilişkide çok daha kısalıyor. Duygusal bir ilişkide karşınızdaki erkek sizi etkilemek için kendisi hakkındaki pek çok olumsuz ayrıntıyı saklayabilir, ama iş ortamında hemen hemen her anı birlikte geçirdiğiniz bir erkeğin böyle bir şansı yok.

Peki iki kişi arasında oluşan bu elektriğin kaynağı ne?

Ait olma duygusu

Psikologlara göre iş ortamında beraber çalışmak insanlar arasındaki birbirine ait olma duygusunu artırıyor ve bu duygusal yükseliş kolayca başka yönlere kayabiliyor. Zamanı paylaşmak bir süre sonra hayatı paylaşmak haline geliyor ve bu his insanları birbirine doğru çekiyor. Bu noktadaki tek soru işareti bu çekim karşısında ne yapılacağı! Püf nokta ise dengeli ve soğukkanlı davranmak, işyerinin ciddiyetine yakışmayacak tavırlar sergilememek…

Bunları yapmayın

* Ne kadar yakın olursanız olun diğer çalışma arkadaşlarınıza en azından başlangıçta tek kelime bile söylemeyin. Sorulursa da inkar edin.

* Öpücüklerin, davetkar hareketlerin, hele de seksin işyerinde asla yeri yok. Kendinizi kontrol edin, kimseyi zor durumda bırakmayın.

* Flört ettiğiniz kişi sizden daha iyi bir mevkideyse bu durumu terfi etmek için bir araç gibi görmeyin.

* Şirket sırları ilişkilerde de sır olarak kalmalıdır. Ondan bu sırları size açıklamasını istemeyin.

* Aranızda anlaşmazlık çıkarsa asla diğerlerinin gözü önünde tartışmayın.

* İlişkiniz sona ererse ona karşı tavır almayın ve dostluğunuzu sürdürmeye çalışın.

Peki ya siz bu konuda neler düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşın..

Yorum yapın