İlk gece korkusu tedavisi

Son Güncelleme: 21.09.2020 22:30

İlk gece korkusu nasıl yenilir ilk gece korkusu tedavisi ilk gece korkusunu nasıl yenebilirim

İlk gece korkusu; ilk cinsel deneyim olmasinın verdiği heyecanla panik yapabilir kişiler ilk gecede. Halk arasında gerdek gecesine girecek çiflere anlatılırken biraz abartılan, bu abartılmanında çiftler üzerinde ki telaşı, ilk gecede olumsuz sonuçlar doğurabiliyor.

Özellikle de ilk gece kadınlar için dahada endişeli geçiyor, tabi ilk gecenin öncesi…Nedeni ise kız çocuklarına gerdek gecesi ağrılı, hatta çok ağrılı geçer diye az abartılı anlattıkları için.

İlk gece korkusu nasıl tedavi edilir?

Bu durum psikolojik kaynaklıdır diye düşünülebilinir. Eğer o güne kadar da erkeğin sertleşme sorunu zaten vardıysa, bu durum ise organik bir etkendendir denebilir ve ayrıntılı tanı yöntemlerine başvurulması gerekir. Psikolojik kaynaklı balayı impotanslarında öncelikle ağızdan alınan ilaçlar denenir ve başarılı da olunur. İlk ilişki gerçekleştikten sonra bir iki ilişki için de bu ilaçlardan yardım alındıktan sonra artık ilaca gerek kalmaz. Erkek özgüvenini kazanacak ve her şey normal hale gelecektir. Bazen ilaçlar yeterli olmazsa, penise yapılan enjeksiyonlarla ereksiyon sağlanır. Ancak eskiden beri var olan sertleşme sorunlarında organik yönden incelemeden sonra uygun görünen tedavi alternatiflerinden biri uygulanabilir.

İlk gece korkusunun sizi sarmasına izin vermeyin, herşeyin bir ilki vardır ve ilkler güzel olur, hafızalara kazınır. Onun için cinselliğe ilk adım attığınız geceyi kendinize ve eşinize güzel hatırlatmak için telaş etmeyin ve gerilmeyin.

Yorum yapın