Aşk için değişmek

Son Güncelleme: 15.09.2020 08:00

Aşk için değişmek Aşk için kendini değiştirmek

Aşk için insanın kendini değiştirmesi çok zor olsada bazen mümkün olabiliyor ama peki sizce aşk için değişmek doğrumudur. Buyurun yazımızın detaylarını inceleyin.

Aşk için başka biri olmak doğru olmayabilir ama ilişkinizin dinamiğini korumak için gözden kaçırmamanız gereken noktalardan biri de uyum sağlamaktır. İşte kendinizden vazgeçmeden ilişkinizde orta yolu bulmanın yolları.

Stilinizi değiştirmek

Sevgiliniz giyim tarzınızı fena bulmadığını ancak daha şık giyinebileceğinizi ifade ediyorsa, ilk etapta yanında nasıl giyindiğinizi gözünüzde canlandırın. Dudak parlatıcınızı yapışkan bulup sizi öpemediğinden şikayet ediyorsa, yanında daha hafif dudak parlatıcıları sürün. Saç kesiminiz veya saç renginiz hakkında ima yoluyla taleplerini dile getiriyorsa, geçici şampuan boyalar sayesinde değişik tonların size yakışıp yakışmadığını öğrenebilirsiniz. Gülünç duruma düşmemek için önerilerini ve taleplerini tam anlamıyla hayatınıza adapte etmeden önce, deneme turlarını onun yanında yapın.

Uzmanlar “Erkek arkadaşınızın size yakışacağını düşünerek sunduğu önerileri, iltifat olarak algılayın ve denemek için kendinize şans tanıyın. Onu dikkate almanız hem onu mutlu edecek, hem de size gerçekten yakışabilecek yeni şeyler keşfetmenizi sağlayacaktır.” sözleriyle konuya açıklık getiriyor.

Kilo vermek

Alaycı ve kaba tavrından dolayı kafasına bir şeyler fırlatmadan önce, derin nefes alın ve mantıklı olun. Gerçekten kilo alıp almadığınızı, aldıysanız bunun sizi nasıl etkilediğini düşünün. Eğer tüm sorularınızın cevabı, kilo aldığınız gerçeğine, bu gerçeğin sizi rahatsız ettiğine çıkıyorsa, erkek arkadaşınızın tavrını, kendinize çeki düzen vermek adına motivasyon olarak görün.

Peki ya seks?

İlişkinizin ilk zamanlarında cinsel anlamda her şey gözünüze normal gözükürken, aniden tutumunuzu sıkıcı bulduğunu mu öğrendiniz… Aslında cinselliğinizle ilgili taleplerde bulunması, sizi beğenmediği veya yeterli bulmadığı anlamına gelmez. Önerileri sizi gerçekten korkutmadığı sürece, çekingenliğinizden kurtulun ve daha mutlu olabileceğinizi göz önünde bulundurun.

Her şeye rağmen onun cinsel önerileri sizi tedirgin etmeye devam ediyorsa, kırıcı bir şekilde onu reddetmektense bunları konuşacak kadar kendinizi iyi hissetmediğinizi ve seviştiğiniz sırada konuşmayı tercih ettiğinizi dile getirin. Bu şekilde hem rahatlamaya vaktiniz olacak, hem de işin içine girdiğiniz zaman gerçekten ne hissettiğinize karar verebileceksiniz.

Onsuz geçirdiğiniz zamanlar

Çevrenizin kalabalık olmasından, sosyalliğinizden ve popüler biri olmanızdan gurur duyabilirsiniz ama erkek arkadaşınız bu özelliğinize özellikle de gece hayatında tanıklık ederse sizinle gurur duymak yerine size her yerde olmasıyla ünlü Paris Hilton diye hitap etmesi mümkün.

Kadehinizi bir kenara bırakın ve öncelikle bu durumun onu neden rahatsız ettiğini anlamaya çalışın. İçkiliyken ya da gece gezmelerinizde başkalarıyla flört ettiğinizi mi düşünüyor, arkadaşlarınızın tavırları mı onu rahatsız ediyor? Bu ihtimalleri göz önünde bulundurun ve beraber çıktığınız gecelerde ona uyum sağlayın. Ona daha çok ilgi gösterin veya beraber çıktığınız arkadaş grubunda onun da arkadaşlarının olmasına özen gösterin. Kız arkadaşlarınızla çıktığınız gecelerde istediğiniz gibi eğlenme şansınız olduğunu unutmayın ve onunla geçirdiğiniz zamanın ikiniz için de özel olmasına çalışın.

Bunların dışında sevgilinizle baş başa geçirdiğiniz gecelerin sizi birbirinize daha çok yakınlaştırdığını göreceksiniz. Böylelikle ne istediğinizi anlayarak, ilişkinize ve kendinize gerekli zamanı tanıyabilirsiniz. Onunla zaman geçirmekten keyif alıp almadığınızı anlamak ve ilişkinizdeki çekingenliği kırmak için bir süre çevrenizden uzaklaşın. Baş başa kalmak, ilişkinizi ve kendinizi tanımanızı sağlayacaktır. Bu fikir sizi cezbetmiyorsa, ilişkinizde kesinlikle ters giden bir şeyler var demektir.

Yorum yapın