Ilk buluşmada ne giyilir

Son Güncelleme: 21.09.2020 12:14

İlk Buluşmadaki Püf Noktalar ilk buluşmada ne giyilir ilk buluşmada ne giymeli

İlk buluşmada karşınızdakini etkilemek için öncelikle giyiminize özen göstermelisiniz ve çok şık olmalısınız. Her zaman ilk izlenim önemli olmuştur. Seçilen kıyafet çok abartılı olmamakla beraber karşınızdakinin de gözüne hitap etmelidir.

Elbette bu ilk buluşmada seksi görünmek istiyorsunuz. Ama aklınızın bir köşesinden de “Ya seçtiğim kıyafetle, saçımla çok bayağı görünürsem?” sorusu geçmiyor değil. İşte bu çok önemli bir nokta!

Basit biriymiş gibi algılanmadan nasıl çekici görünürsünüz? Hangi tip kıyafeti, nasıl bir ayakkabıyı seçerseniz daha seksi hissedersiniz? Saç modelinizi, makyajınızı, dekoltenizi neye göre belirlemelisiniz?

Vücuda oturan siyah bir elbise

Her kadın şık bir siyah gece elbisesine sahip olmalı. Eğer böyle bir elbiseniz yoksa alışveriş zamanı demektir. Vücudunuzun kıvrımlarını saran ancak vücudunuza yapışmayan bir elbise seçmelisiniz.

Dizlerinizin biraz üzerinde bir elbise uzunluğu doğrusu oldukça ideal! Çünkü bu uzunluktaki bir elbiseyi her yerde giyebilirsiniz.

En şık ve en güzel siyah elbise modellerini biraraya getirdik. İlk buluşma için size ilham verebilir.

Tek omuzlu bluz

Size belki şaşırtıcı gelebilir, ama pek çok erkek açıkta bırakılmış boyun ve omzu, bacak dekoltesinden daha seksi buluyor.

Tek omuzlu elbise ya da bluz, erkeklerin arzularını ayağa kaldırmak için doğrusu iyi bir seçim gibi görünüyor. Basit görünme kaygısı taşıyorsanız hatırlatalım: Tek omuzlu bir bluzu skinny jean ile rahatlıkla giyebilir, hafif spor bir hava da katabilirsiniz giyiminize. Ya da seksi bir mini etekle…

Harika bir çift topuklu ayakkabı

Kadınlar yüksek topuklu ayakkabıları severler. Ve inanın, erkekler de öyle… Sadece rahatça yürümenize engel olacak kadar yüksek olmadıklarından emin olun, yeter!

Ortalama 8 cm’lik topuk boyu pek çok kadın için ideal bir ölçü. Bakımlı ve ojeli ayak parmaklarınızı gösteren bir açık ayakkabı ya da bantlı şık bir sandalet de oldukça çekici ve seksi görünmenizi sağlayabilir.

Seksi dağınık topuz

Dalgalı perçemler kesinlikle seksi bir görünüm veriyor kadınlara… Ve tabii özel buluşmalar için hiçbir saç modeli seksilikte dağınık toplanmış saçları yenemiyor.

Sımsıkı bir topuz mu? Unutun gitsin! Sıkı bir topuz ya da her ne şekilde olursa olsun fazlaca şekillendirilmiş saçtansa dağınık toplanmış saçlar şöyle dile gelirler: “İyi görünmek için çabalamama gerek yok!”

Süper mini etek

Eğer Britney Spears tarzı, frikik vermeden arabadan inemiyorsanız eteğiniz oldukça kısa demektir. Hem bazı şeyleri de partnerinizin hayal gücüne bırakın!

Kalça boyu çizme

Evet şimdi mevsim yaz, ama biz şimdiden kış aşıklarına hatırlatalım. Diz boyunu aşan çizmeler geçtiğimiz sezon oldukça gözdeydi ve yeni sezonda da saltanatını sürdürecek gibi görünüyor. Ancak biriyle ilk buluşma için fazla abartılı ve ‘basit’ kaçıyor bizce.

Siz iyisi mi ilk buluşma öncesinde bu çizmeleri dolabın en derinine gömün ve partnerinizle birbirinizi tam olarak tanımaya başlamadan önce de asla görünür yere çıkarmayın.

Çok fazla makyaj

Şu bir gerçek ki kadınlar makyajı erkeklerin sevdiğinden daha fazla seviyor. Unutmayın, kozmetik güzelliğinizi daha da artırmaya hizmet ediyor, onu mahvetmeye değil! Dolayısıyla yüzünüzde bir kalıp makyajla dolaşma yanlışına düşmeyin. Partnerinizden şu sözü duyduğunuzu farz edin: “Bana sarıldığında bütün fondöteninin gömleğime bulaşmasından daha kötü bir şey olamaz.”

Hem erkekler fazla makyaj yapan kadınlar için, “Acaba bu makyajın altında ne saklıyor?” diye düşünüp ertesi sabah uyandıklarında nasıl bir yüzle karşılaşacaklarını da merak ederler.

Doğal makyaj sırlarını uygulayarak ilk buluşmaya en doğal sade ve doğal makyajla gidin.

Her şeyi ifşa etmek

Bu sezon şeffaf kumaşlar oldukça gözde, ama siz siz olun ilk buluşmada transparan bir giysiyi tercih etmeyin. Şu kuralı aklınızda tutun: Daima vücudunuzun tek bir parçasıyla dekolte yaratmalısınız!

Mesela bacaklarınız, göğüs çatalınız, omuzlarınız ya da sırtınız. Hangisi sizin daha çok hoşunuza gidiyorsa… Hepsini ortaya çıkarmamalısınız. Süper mini etek ve derin V yakalı göğüs dekolteli bir bluzun “aşırı” görünümünün yanında, yalnızca sırt dekoltesi olan, dizinizin sadece çok az üstünde kalan bir elbisenin kusursuz seksapelini düşünün!

Yorum yapın