Kızlık zarı nasıl dikilir

Son Güncelleme: 20.09.2020 00:52

Kızlık zarı nasıl dikilir Kızlık zarı nasıl dikilir video izle Kızlık zarı nasıl dikilir izle

Kızlık zarı dikimiyle ilgili merak ettiğiniz herşey burada sizlerle.Kızlık zarı nedir, nasıl dikilir, kızlık zarı dikimi ücretleri nelerdir. Hepsi ve daha fazlası için yazımızı okumaya devam ediniz.

Kızlık Zarı Nedir?

Kızlık zarı veya himen, (eski yunan evlilik ve düğün tanrısı Hymenaeus’tan) kadınlarda dış cinsel organın girişini kaplayan 2-3cm kadar içeride, 2-3 mm inceliğinde zarımsı bir doku kivrimidir. Oldukça çeşitli şekiller alabilen bu doku genellikle vajina girişinde ve hilal şeklindedir ve de ince kılcal damarlarla çevrilidir.

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Kızlık zarı dikimi fiyatı ( ücreti ) tamir edilecek olan bölgenin genişliğine, anestezi şekline ve tekniğe göre değişmektedir. Bu yüzden operasyonu yapacak jinekologun muayenesi sonrasında fiyatlar netleşecektir. Fakat kızlık zarı dikimi fiyatları ortalama olarak 1000-3000 TL arasında değişebilmektedir.

Kızlık Zarı Dikimi Çeşitleri

Kızlık zarı dikimi 2 şekilde yapılmaktadır. Bunlardan birincisi kısa süreli diğer ise kalıcı kızlık zarı dikimi (Flep yöntemi)’dir.

Kısa süreli kızlık zarı dikimi
Kısa vadeli işlemler evlilikten 1 ile 7 gün öncesinde yapılabilmektedir. Kısa süreli kızlık zarı dikimi ameliyatları lokal anestezi eşliğinde ve çok uzun sürmeyen işlemlerdir. Kısa vadeli işlemlerin tecrübeli merkezlerde başarı oranı % 100′dür.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Flep yöntemi
Kızlık zarının “kalıcı onarımı” yani uzun süreli onarımlarda ise genellikle tercih edilen “flep yöntemi” dir. Flep yöntemi kişilerde uzun yıllarca kalabilmektedir.

Flep yöntemi ve mikrocerrahi teknikler ile kızlık zarı dikimi ameliyatları, kısa süreli onarım ameliyatlarına göre biraz daha uzun sürmekte ve jinekolog hekim açısından daha fazla tecrübe ve titizlik gerektirmektedir.

Kızlık zarında uygulanılan fleb operasyonları (kalıcı onarım) genellikle lokal anestezi eşliğinde yani bölgesel uyuşturma ile yapılmakta olup bazı hastlarda genel anestezi de tercih edilebilmektedir.

Yorum yapın