Filmlerden en romantik evlilik teklifleri

Son Güncelleme: 14.09.2020 10:29

Filmlerden en romantik evlenme teklifleri Filmlerden en romantik evlilik teklifleri En Güzel Evlilik Teklifleri

Evlilik teklifi yapacaksınız filmlerdeki sahneler alıntılar yapabilir ve bu evlilik teklifleri sizlere fikir oluşturabilir arkadaşlar.

Bill Pullman’ın Sandra Bullock’a jeton gişesinde verdiği yüzük, Ed Harris’in Julia Roberts’ın parmağına ip dolayarak taktığı yüzük, Colin Firth’ün Portekizce evlenme teklifi, Joaquin Phonex’in sahnede evlenme teklifi eden Johnny Cash canlandırması, Tiffany’s mağazasında Reese Witherspoon’a evlenme teklifi eden Patrick Dempsey… Bu sahneler kuşkusuz en etkileyici evlenme teklifleri olarak hafızamıza kazınmıştır.

Omuz Omuza (Stepmom)
Şüphesiz en etkileyici evlenme teklifi sahnesine sahip olan filmdir… Filmde Luke (Ed Harris) Isabel’i (Julia Roberts) sabah öperek uyandırır ve ona bir yüzük kutusu verir. Isabel kutuyu açtığında bir iplik yumağıyla karşı karşıyadır. Luke ipliği onun parmağına geçirir ve konuşmasını yaparken yavaş yavaş yumağı çözmeye başlar. Yumağın sonuna geldiğinde yüzüğü elinden bırakır ve yüzül ipin üstünden kayarak Isabel’in parmağına girer. Bu esnada geçen konuşma ise şöyle: “Birbirini gerçekten seven iki kişi, gerçekten birbirlerine bağlanacaklarsa, evliliğin iradeyi yansıtan bir karar olması gerek. Ve bu kararın her gün yaşanması gerek. Olaylar zor olsa, vazgeçmek de istesen; insanın karara bağlı kalması gerek. Bu seçime ve birbirlerini sevmeye… Bu bağ bir iplik olsa bile… Benimle evlenir misin?”

Sen Uyurken (While You Were Sleeping)
Chicago metro istasyonunda çalışan bekar Lucy kendini yalnız hissetmekte ve sıcak bir yuva özlemi duymaktadır. Noel zamanı bir gün metro durağında beklerken bir adamın raylara düştüğünü görür ve Peter adındaki bu adamın hayatını kurtarır. Ardından karmaşık bir hikayeyle başlayan romantik ilişkileri keyifli bir evlenme teklifine sahne olur. Peter (Bill Pullman), Lucy’e (Sandra Bullock) evlenme teklifini şöyle eder: Lucy’nin oturduğu jeton gişesindeki para yuvasına yüzük koyarak! Lucy öylesine otomatiğe bağlanmış şekilde çalışıyordur ki, sadece para yuvasına bakıp, geçenlere bakmadan rutin bir şekilde jeton vermektedir. Dolayısıyla buraya koyulan bir yüzük onu oldukça şaşkına çevirmiştir. Şaşkınlığının ardından kafasını kaldırır; karşısında Peter ve ailesini görür…

Sınırları Aşmak (Walk The Line)
Johnny Cash’in hayatını anlatan filmde ünlü müzisyeni Joaquin Phoenix, büyük aşkını June’ı ise Reese Witherspoon canlandırıyor. Johnny defalarca evlenme teklifi ettiği June’dan bu kez olumlu bir yanıt almak ister. Yine sahneye çıktığı günlerden birinde, tüm izleyicilerin gözü önünde June’a muhteşem sözlerle evlenme teklifi eder: “Sana 40 farklı yolla teklif ettim, şimdi sıra güzel bir cevap vermekte. Benimle evlenir misin? Seni seviyorum June. Sen benim en yakın dostumsun, evlen benimle.”

Aşk Her Yerde (Love Actually)
Londra’da Noel’den önce yaşanan birbirinden farklı aşk hikayelerini konu alan film çok keyifli bir romantik komedi… Başkanlar, rock yıldızları, sıradan insanlar; hepsinin ortak bir özelliği var, aşkın komik ve hüzünlü yanıyla karşılaşmaları. Burada Colin Firth’ün rol aldığı hikayenin teması ise çok etkileyici: aşkın dili yoktur! Firth, Portekizli bir kadın aşık olur ve ikisi de birbirinin dilini bilmeden bir şekilde anlaşırlar. Daha sonra evlenme teklifi etmeye karar verir, Portekiz’e bir bilet alır ve kızın yaşadığı kasabaya gider. Çalıştığı restoranda tüm kasaba halkının önünde yarım yamalak Portekizcesiyle ona evlenme teklifi eder!

Beni Unutma (Sweet Home Alabama)
Reese Witherspoon ve Patrick Dempsey’in başrolleri paylaştığı bu romantik komedideki evlenme teklifi de izleyenin yüzünü güldüren cinsten… Filmde Andrew Melanie’yi karanlık bir yere götürmüştür. Kadın “Neler oluyor, neredeyiz” derken birden ışıklar yanar ve yüzlerce yüzükle dolu bir Tiffany’s mağazasında olduklarını fark eder. Her taraf parıldayan yüzüklerle doluyken adam ona evlenme teklifi eder ve istediği yüzüğü seçmesini söyler. Bu da farklı ve görkemli bir evlenme teklifi olarak anılabilir.

Aşk Gibi Bir Şey (A Lot Like Love)
Film, üniversiteden mezun olmuş, geleceğe dair planlarını gerçekleştirmeye hazır Olivier (Ashton Kutcher) ve aşırı özgür ruhlu, çılgın Emily’nin tuhaf aşk öyküsünü konu alıyor. Olivier ve Emily’nin hayatları dönem dönem kesişir, ama tamamen zıttırlar ve beraberken yapamadıkları gibi tamamen de ayrılamazlar. Filmin sonunda Olivier gitarını alır ve Emily’ye “I’ll be there for you” şarkısıyla serenat yapar ki; sanırım bu hayatımda izlediğim en komik serenat sahnesi!

Kaçak Gelin (Runaway Bride)
Film, evlenme fobisi olan ama sık sık nişanlanan, her nişan sonrası düğününden koşarak kaçan Maggie’nin (Julia Roberts) hikayesini anlatıyor. Gazeteci Ike (Richard Gere) bu kaçak gelinin haberini yapmak isterken aralarında büyük bir aşk başlar. Film Maggie’nin muhteşem evlilik teklifiyle unutulmaz bir sahneye imza atar: “Zor zamanlarımızın olacağını garanti ediyorum. Hatta ikimizin de kaçıp gitmek isteyeceği zamanlar da olacak, biliyorum. Ama eğer benim olmanı istediğimi sana söylemezsem, hayatımın sonuna dek mutsuz olacağımı da garanti ediyorum. Çünkü tüm kalbimle biliyorum ki, sen benim için bir tanesin!”

Yorum yapın