Erotik rüyalar ve anlamları

Son Güncelleme: 21.09.2020 16:55

Erotik rüyalar ve anlamları

Rüyanızda kimseye anlatamayacağınız kadar değişik ve özel bir rüya gördünüz ama anlamını bilmiyorsunuz. Buyrun size açıklamaya çalışalım.

Rüyalarla ilgili araştırmalar, bizi neyin mutlu ya da sıkıntılı hissettirdiğine ve birinden diğerine nasıl varacağımıza dair önemli ipuçları içerdiklerini ortaya koyuyor. Pek çok kadının paylaştığı ortak semboller şöyle:

Eski ateş alevlenir

Rüyanızda geçmişte kalan bir ilişki içinde buluyorsunuz kendinizi… Bunun sebebi hali hazırdaki ilişkinizin duygusal flashback’ler (geri dönüşler) yaratmasıdır. Başkasıyla yakınlaşmaya ve onu önemsemeye başlamışken, bir aşk anısının yeniden alevlenmesi gibidir. Eğer anı kötü ise, benzer bir maceraya atılıp atılmadığınızı düşünün. Ve fakat hatırlanan anı iyi ise, cesaretlenin ve bırakın su yolunu bulsun…

İş arkadaşınızın sevgiliniz olması

Panik yapmayın. Muhtemel olmayan partnerlerle ilgili rüyalar, genellikle birlikte çalışmak ya da birlikte bir şeyleri iyi yapmanın kimyasından hoşlandığınızın kanıtıdır. Bu rüyalar tüm gece kıvılcımların belirtisidir, ama muhtemelen profesyonel, cinsel değil.

Bir saldırganın tacizine uğramak

Bu kabuslar, bir stres kaynağı ya da izlendiğinizi hissetmenize sebep olan bir insanın yarattığı gerginliği yansıtır. Genellikle yeni bir flört döneminde çoğalır ve dikkate alınmalıdır. Sebebin sinirli olmanız olabileceği kadar gözünüzü açık tutmanız gerektiğine dair bir sinyal de olabileceğini unutmayın. Karşınızdaki insanı iyice tanıyana kadar biraz temkinli davranmakta her zaman fayda var.

Ünlü bir isim ile seks

Bir yeteneği ya da işi ile ünlü bir insanın tercih edilen hayranı olduğunuzu gördüğünüz geceler olmadı mı? Bu zevkten de öte! Anlamı ise özel bir yetenek ya da eşsiz bir ilgiye izin verdiğinizden daha çok tutku duymanız… Yapmayı sevdiğiniz şeyi yapmanız için bir sinyal, profesyonel değilse bir hobi olsa bile…

Sevişecek hiçbir yer bulamamak
Ateşli ve hızlı bir cinsel birliktelik için biraz mahrumiyet bulmanız rüyanızda imkansız! Bu, samimiyetin, cinsel ya da duygusal, şu anda çok zor olduğunu ima eder. Bir ayrılık aşamasında olabilirsiniz, bir düş kırıklığı yaşamış ya da ilişkilere dair hevesiniz kırılmış olabilir. Eğer hala kötü bir deneyim yüzünden acı çekiyorsanız, düzelmek için daha fazla zamana ihtiyacınız olabilir. Kendinize zaman tanımayı ihmal etmeyin…

Sekteye uğrayan tutku

Gayet zevkli bir randevunun doruk noktasında, birisi içeri girer ve yaşanan anı böler. Hayal kırıklığının bu apaçık sahnesi, genellikle gerçek hayattaki çok daha özel ve değerli anların ihlaline dair bir yansımadır. İş, aile ya da başka bir şeyin sınırlarınızı taciz ettiğini mi düşüyorsunuz? Bu konuda dikkatli olun ve özel hayatınız ve kişisel zamanınızla ilgili kesin önceliklerinizi belirleyin.

Dr. Gillian Holloway, Erotik Rüyalar: Kadınların Gizli Tutkularını anlamanın sırrı adlı kitabın yazarı ve Marylhurst Universitesi psikoloji öğretim üyesi.

Posta

Yorum yapın