Türkiyenin sevgili profili

Son Güncelleme: 18.09.2020 19:56

Türkiye’nin sevgili profili

Türkiyede sevgililer sevgilerini nasıl anlatıyorlar. Sevgiliye bakma yaklaşımları nasıl. Sevgililer gününü acaba sevgililerin hepsi kutluyorlar mı?

Sevgililer günü sevgililer açısından bir anlam ifade ediyormu? Hepsine verilecek cevaplar var işte yazımız.

TurkNet için bir kamuoyu araştırma platformu tarafından yapılan ve 3 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirilen “Sevgililer Günü” konulu araştırmanın sonuçlarına göre, her yedi kişiden altısı “14 Şubat Sevgililer Günü”nü kutluyor. Bu özel günü kutlama isteği, genç yaş grubuna doğru gidildikçe azalıyor. Kutlayanların oranının ise gelir düzeyiyle ters orantılı olduğu görülüyor.

BU GÜNÜN ANLAMI; “HEDİYE ALMAK”
Araştırmaya katılan her on kişiden yedisi, bu özel günün anlamını hediye almak olarak görüyor. Bu soruya her dört kişiden biri tarafından verilen “sevgiliyi öpmek” yanıtı ise ikinci sırada yer alıyor.

Anket, Sevgililer Günü’nde alınan hediyeler, söylenen sözler ve gidilen yerler konusunda da önemli ipuçları veriyor. Buna göre, her dört kişiden biri, bu güne özel birşey almadığını belirtiyor.

Bu özel günde en çok giysi hediye etmek tercih edilirken, çiçek ve parfüm ikinci sırada geliyor.

“Seni seviyorum” sözleri ise Sevgililer Günü için popülerliğini koruyor.

İKİ KİŞİDEN BİRİ PARİS’E GİTMEK İSTİYOR
Birçok insan Sevgililer Gününü evde kutlamayı tercih ederken, restoranlar ikinci sırada yerini alıyor. Her iki kişiden biri Paris’e gitmek istediğini belirtirken, her dört kişiden biri ise Dubai diyor.

İŞYERİNDE MESAİ KABUSU
Sevgililer Gününde bir kişinin başına gelebilecek en kötü olay işyerinde mesaiye kalmak olarak karşımıza çıkıyor. Gelecek beklentileri konusunda ise her beş kişiden biri gelecekte sevgilisiyle evlenmek istediğini söylerken, her iki kişiden biri sevgilisiyle beraber yaşlanmak istediğini belirtiyor.

En ünlü “sevgili çift” konusunda ise Arda Turan ve Sinem Kobal’ın geçtiğimiz yıla açık arayla damgalarını vurdukları görülüyor.

Yorum yapın