Aşkın ömrü 3 yıl flört süresi 2 yıl

Son Güncelleme: 23.09.2020 08:33

Aşkın ömrü 3 yıl flört süresi 2 yıl – Yapılan araştırmalar göstermişki aşkın ömrü 3 yıl flört süresi ise 2 yılmış. Bakalım açıklamanın ayrıntılarında neler var.

Türkiye genelinde yapılan araştırmaya göre ülkemizde çiftler evlenmeden önce ne kadar flört ediyor? En uzun flört edenler hangi ilde yaşıyor? Ortalama flört süresi ne kadar?

Bugüne dek aşkın ömrünün 3 yıl sürdüğünü düşünülür, ancak evlenmeden önce ortalama ne kadar süre flört edildiği tam olarak tahmin edilemiyordu.

“6 aydır beraberiz, ne zaman evleneceğiz?”

Türkiye’nin ilk ve tek evlilik hediye listesi Kurdele.com’un yaptırdığı araştırma annelerin “6 aydır görüşüyorsunuz, ne zaman evleneceksiniz” serzenişlerine son noktayı koyuyor.

Zira Kurdele.com’un araştırması, ülkemizdeki bekar çiftlerin büyük bir kısmının evlilik öncesinde 2 yıla kadar flört ettiğini göstererek, flört süresini dolu dolu yaşamak isteyen baskı altındaki çiftlerin eline önemli bir koz veriyor.

Türkler 2 yıl flört ediyor!

Bundan böyle bekarlar aile ve yakınlarına “evlenmek için biraz daha vaktimiz var; çünkü normal flört süresi 2 yıl” şeklinde bir savunma yapabilecek.

Yaş ve eğitim düzeyi arttıkça çiftler birbirlerini daha iyi tanımak istiyor, süre uzuyor.

Kurdele.com’un yaptığı araştırmaya göre ülkemizde bekar çiftlerin;

%37,1’i 1-2 yıl arası,
%34,3’ü 1 yıldan az
%28,6’ı 2 yıldan fazla bir süre flört ediyor.

En uzun flört edenler nereli?

Yaş, eğitim düzeyi ve sosyo ekonomik statü düzeyi arttıkça flört süresinin uzadığını ortaya çıkartan araştırma, diğer taraftan bu sürenin en uzun olduğu ilin ise “3 yıl” ile İzmir olduğunu gösteriyor.

Flört süresinde İzmir’i sırasıyla İstanbul ve Ankara takip ederken diğer illerde bu ortalamanın 1 yıl civarında olduğu dikkat çekiyor.

Yorum yapın