G Noktası Büyütülebiliyor

Son Güncelleme: 10.09.2020 10:10

G Noktası Büyütülebiliyor – G Noktası hakkında merak ettikleriniz için buyrun;

Türkiye’deki kadınların vajinismus, orgazm olamama, cinsel isteksizlik gibi sorunları devam ediyor.

G noktası büyütme işlemi

Son yıllarda özellikle ABD’de başlayıp dünyaya yayılan “G shot” adı verilen G noktasını büyütme işlemi popüler hale geldi. Biz de “G shot” işlemini uyguluyoruz. Cinsel ilişkide haz sorunu yaşayan kişilere uygulanan “G shot” yeni bir metot. Etkinliği konusunda jinekologlar arasında henüz kesin bir görüş birliği yok. “G shot” işlemi cerrahi bir ameliyat sayılmaz; G noktasına doğal bir kolajen madde enjeksiyonu yapılarak bu noktanın büyümesi sağlanıyor. Bu işlem genel veya lokal anesteziyle yapılıyor, yaklaşık 1-2 dakika sürüyor. G noktası büyütme işlemi sonrasında; cinsel ilişki sırasında uyarılma, haz ve memnuniyetin arttığı, orgazmın daha kolay ve rahat gerçekleştiği görülüyor. İşlem sonrasında kişi normal hayatına aynı şekilde devam edebiliyor, hatta aynı gün ilişkiye girebiliyor. Kolajen maddenin etkinliği 4-6 ay sürüyor.

En yaygın cinsel sorunlar

Türkiye’de ve dünyada kadınlarda en sık görülen cinsel işlev sorunu anorgazmi, yani orgazm olamamak. Çiftleri doktora en çok götüren sorun ise vajinismus. Çünkü vajinismus problemi yaşayan çiftler, bir süre sonra çocuk sahibi olmak istediklerinde, tedavi yollarını aramaya başlıyorlar. Türkiye’de geleneksel öğretilerle “ilişkide haz alan kadın değil, erkek olmalı” şeklindeki bakış açısı hâlâ sürüyor. Ama büyük şehirlerde ve eğitimli kesimlerde durum biraz farklı. Orgazm olamamayı sorun olarak gören eğitimli kadınlar internette bununla ilgili araştırma yapıyor, yakın arkadaşlarıyla konuşuyor, sonra da cinsel terapistlerin yolunu tutuyor. Modern cinsel terapi yöntemleriyle anorgazmi ve vajinismus yüzde 100 tedavi edilebiliyor.

Türkiye’de 6 kadından 1’inin seks hayatı yok

Şimdiye kadarki klinik çalışmalardan elde ettiğimiz istatistiksel veriler gerçekten çok çarpıcı: Vajinismus sorununun görülme sıklığı yaklaşık yüzde 10. Buna bir de ağrılı cinsel birleşme (disparoni) sorunu eklenince bu oran yüzde 15-20’lere çıkıyor. Neredeyse her 5-6 kadından biri eşiyle hiç ilişkiye giremiyor veya cinselliği son derece zor, ağrılı bir şekilde yaşıyor. İlişki sırasında anorgazmi konusunda ise sağlıklı veriler pek yok. Ama bununla birlikte, klinik deneyimlere göre, anorgazmi görülme sıklığı yüzde 40 ila 60 oranında.

Hipnoterapi

Vajinismus tedavilerinde, uygun hastalara uyguladığımız hipnoz yöntemiyle tedavi süresi kısalıyor ve hızlanıyor. Ayrıca günlük yoğunlaştırılmış tedavi programlarıyla birkaç yıldır tedavi edilememiş hastalar dahi 3-4 gün gibi çok kısa bir sürede çözüme kavuşabiliyor. Hipnoz, bu konudaki yardımcı yöntemlerden biri. Bilinçaltına inilmesini, kişilerin kendine güven duygusunun artırılmasını, kasların gevşemesini ve rahatlamayı amaçlayan hipnoz, tedaviyi destekliyor.

Op. Dr. Süleyman Eserdağ

Mynet

Yorum yapın