Elizabeth Taylor Kimdir Biyografisi

Son Güncelleme: 22.09.2020 11:45

Elizabeth Taylor Kimdir Biyografisi – Elizabeth Taylor Biyografisi Kimdir – Elizabeth Taylor Biyografi – Elizabeth Taylor Kimdir – Elizabeth Taylor Hayatı – Elizabeth Taylor Hayat Hikayesi Yaşamı;

Hollywood’un ünlü oyuncusu Elizabeth Taylor 79 yaşında hayata gözlerini yumdu..Elizabeth Taylor’ın Kalp yetmezliğinden öldüğü açıklandı.

Elizabeth Taylor Kimdir?
Sinema dünyasının “Menekşe Gözlü” güzeli olarak adlandırılan Taylor, henüz 12 yaşındayken 1944′te Mickey Rooney ile (90) at sevgisi işlenen filmde rol aldı. Elizabeth Taylor, “Kim Korkar Hain Kurttan: Who’s Afraid of Virginia Woolf” filmi ile 1966′da, 1960′ta “Butterfield 8″ filmleriyle en iyi kadın oyuncu Oscarını kazandı.

Özel hayatıyla da gündemde olan Taylor, sekiz kere evlendi. Sekiz evliliğinin ikisini Galler’in İngiliz oyuncusu Richard Burton ile (1925-1984) yaptı, son evliliğinde tüm dünyayı salladı.
Kendisinden 20 yaş küçük, kadın dövmekten hapse giren, on parmağında poker kartı taşıyan inşaat işçisi Larry Fortensky ile 1991 yılında evlenen Taylor, nikah yeri olarak Michael Jackson’un Neverland Çiftliği’ni seçti.

Elizabeth Taylor, Reuters, Associated Press, Agence France Presse (AFP) gibi dünyanın büyük haber ajanslarına şu ilhamı veren flaşı attırmıştı:
“Elizabeth Taylor, 8. evliliğinde, Hazreti Süleyman’ın feraset ve dirayetini kullanarak kreatörlerin sundukları arasında gelinliğini nihayet seçti.”

Yorum yapın