Nyotaimori Yani Çıplak Kadın Üzerinde Suşi Yemek

Son Güncelleme: 15.09.2020 06:07

Nyotaimori Yani Çıplak Kadın Üzerinde Suşi Yemek – Yüzyıllardır Japon elitleri tarafından uygulanan, yemeklerin çıplak kadın vücudu üzerinden servis edilmesini içeren bir gelenek olan ‘nyotaimori’ kelimesinin anlamı, ‘kadın vücudunun sunumu’.

Japonların çıplak kadın vücudundan yemek servis etme sanatı Nyotaimori, hızla yayılıyor. Çıplak suşinin kökenleri tam olarak bilinmiyor. Kimi kaynaklar, bunun çok eski bir Japon geleneği olduğunu söylese de, diğerleri Nyotaimori’nin, Japon Yakuza mafyası üyeleri tarafından başlatıldığına işaret ediyor.

Canlı suşi tabağı olarak göreve başlamadan önce, üzerinden yemek yenilecek kişiye saatlerce hareket etmeden yatma eğitimi veriliyor. Aynı zamanda bu kişinin, uzun süre boyunca vücudundaki soğuk yiyeceklere karşı dayanıklı olmasıda gerekiyor. Çıplak suşi servisinden önce, üzerine yemek koyulacak model kokusuz sabunla iyice yıkanıyor ve suşi için uygun olacak vücut soğukluğuna gelmek amacıyla soğuk suyla durulanıyor. Çıplak beden üzerindeki yiyeceklerin vücut ısısıyla bozulmaması için, soğuk yiyeceklerin altına yapraklar seriliyor.

Yorum yapın