İranlı Afer Ghafouri Şovunu Nasıl Yaptı İşte işin Sırrı

Son Güncelleme: 14.09.2020 05:44

İranlı Afer Ghafouri Şovunu Nasıl İşte işin Sırrı – Yetenek Sizsiniz yarışmasına damga vuran İranlı Afer Ghafouri’nin gösterisinin nasıl gerçekleştirdiği çözüldü

Ünlü sihirbaz Dick Zimmerman’a ödül kazandıran bu aletin ismi Master Prediction…
Bu cihaz sayesinde sihirbazlar, oyunculuk yeteneklerini de ekleyerek müthiş gösterilere imza atıyor. Cihaz aslında birçok profesyonel sihirbaz için ucuz bile sayılabilir.
Fiyatı 3 bin 795 dolar olan bu cihaz sayesinde fiziksel bir temas olmaksızın istenen kelimeler kayıt edilip rulo kağıda dökülüyor.


YAPTIĞI GÖSTERİ NEYDİ?
Yetenek Sizsiniz’in jüri üyelerinden el ele tutuşmalarını istedi. Önce Acun’dan gözlerini kapatıp kendini bir tatil beldesinde hayal etmesini rica etti. Acun’a kendini nerede hayal ettiğini sordu; Acun BARBADOS dedi…

Sonra Hülya Avşar’a gözlerini kapatıp kendini bir uçakta hayal etmesini istedi. Uçaktaki koltuk numarasının ne olduğunu sordu; Hülya Avşar 11 E yanıtını verdi.

Ali Taran’dan ise elinde uçak bileti olduğunu hayal edip, biletteki uçuş saatini söylemesini istedi. Ali Taran 14.42 dedi..

Ardından bir izleyiciye bir gazete verdi. Gazetenin bir sayfasını seçip parçalamasını istedi. Gazete küçük parçalara ayrılınca bir parça seçtirdi. O parçadan da bir kelime tutmasını istedi.

AKILLARI BAŞLARINDAN GİTTİ
Ardından gösterinin başından itibaren tavanda asılı olan kilitli kutuyu indirdi. Kutudan bir rulo kağıt çıkardı. Kağıdı açtıkça stüdyodan şaşkınlık nidaları yükseldi. Kağıtta BARBADOS… 11 E…… 14.52…. yazıyordu. Ali Taran benimkini yanlış bildi dedi, o anda kağıdın devamını açtı. Şöyle yazıyordu: UÇAĞINIZ 10 DAKİKA RÖTARLI KALKTI…. Yani 14.42’yi de bilmişti.

CD ŞOVU OLAYI BİTİRDİ
Sıra gazete kağıdında yazan yazıyı bilmeye kalmıştı. Aref, açtığı kağıtta bu kelime için KONUT tahmininde bulundu. Ancak izleyici doğru yanıt değil dedi. Bunun üzerine Aref, Acun’a yayının başında verdiği zarfı açtırdı. Acun’un açtığı zarftan bir cd çıktı. Yanlış yaptığı taktirde bu CD’nin yayınlanacağını söylemişti. CD yayına verildiğinde stüdyodakiler ayağa fırlayıp alkışlamaya başladılar. Çünkü o CD’de Aref diyordu ki: Bu CD’yi izlediğinize göre yanlış yapmışım demektir. Ne yapabilirim KADERİ değiştirebilir miyim? Önünde de yerde KADER yazıyordu. Bu kelime gazetede yazan kelimeydi.

Acun “Ben dünyanın hiç bir yerinde böyle bir şey izlemedim” derken, Ali Taran Aref’in yeteneğinden ürkmüştü. Hülya Avşar ise hala şaşkın şaşkın genç öğrenciyi izliyordu.

Yorum yapın