Femen Ukraine Kızları Protestoları

Son Güncelleme: 14.09.2020 22:17

Femen Ukraine Kızları Protestoları – Ukraynalı feminist örgüt FEMEN üyesi bir kadın ise bu sabah gerçekleştirdiği eylemde, hükümette kadın bakan yok diye soyundu. Ukraynalı kadınlardan oluşan FEMEN isimli kadın hakları hareketi, Ukrayna’da kadın bakan olmayışını bakanlık önünde kadın tuvaleti açarak protesto etti. Başkent Kiev’de başbakanlık binasına ihtiyaç gidermek için girmek isteyen kadın eylemcileri polisler engelledi.
Üniversiteli kızlardan oluşan üyeleriyle Ukrayna’daki sorunlara soyunarak tepki gösteren FEMEN grubunun bu seferki gösterisi Kiev’de bir polis merkezi önündeydi. Yarı çıplak soyunan grup, yetkililer tarafından gözaltına alındı. Çılgın aktivistler Rusya Başbakanı Vladimir Putin’in 27 Ekim’de yaptığı Ukrayna ziyaretini de protesto etmişti.

Üyelerinin çoğu üniversiteli kızlardan oluşan ve Türkiye Kiev Büyükelçiliği önünde ‘Ukrayna genelev değil’ sloganıyla yaptıkları eylemle ismini duyuran FEMEN, bu kez de Rusya Başbakanı Putin’in Ukrayna’ya gelişini protesto etmek için Kiev’deki Lenin heykeli önünde soyundu.

Yorum yapın