Muhteşem Yüzyıl Dizisine Saldırı

Son Güncelleme: 10.09.2020 16:11

Muhteşem Yüzyıl Dizisine Saldırı – Muhteşem Yüzyıl dizisine saldırı yapıldığı bugün internet sitelerinde yayınlandı.

Tarihi bilgileri bu kadar çarpıtarak veren ve tarihi kahramanların yatak odalarını kendi zevklerine göre diziye yansıtanlara sonunda bunların olacağı belliydi.

Küçük sırlar dizisini biliyorsunuzdur. Aynı o diziyide yazan senarist Meral Okay biliyorsunuz o dizide de lise çağındaki kızları o erkekten ayrılıp başka erkeğe oradan başka erkeğe gibi sex objesi olarak kullanıyor.. Böyle bir diziyi senaristin bizim tarihi kahramanlarımızı küçük düşürmek için yapacağı herhalde başka şey yoktu..

O zamanlar daha harem dairesi kurulmamışken Kanuni Sultan Süleymana sanki harem dairesindeki kadınları toplayıp yıkayıp giydirip sunuluyormuş gibi gösterilmesi ne kadar yanlış ve ayıp..

İkincisi o zamanlarda dudaktan öpüşme diye bir şey de yoktu. Dudaktan öpüşme 1800 lü yıllarda Avrupadan dünyaya yayılmış bir öpüşme öpüşme biçimidir.. Yok şeker kullandırmıyorum gerçek olsun diye yok çay içirtmiyoruz gerçek olsun diye güya çok iyi iş yaptığını söyleyen hanfendiye buda duyurulur ayrıca. Hanfendi o zamanlar öpüşme yoktu ne yapmaya çalışıyorsunuz. Artık çekin karanlık ellerinizi şu Türkiye üzerinden..

RTÜK’ün uyarı cezası verdiği ve bazı kesimlerin karalama kampanyası yaptığı olay diziye internette saldırı düzenlendi.

Tims Production tarafından yapılan açıklamada 1 haftadır dizinin ve başrol oyuncularından Meryem Uzerli’nin resmi web sitelerine saldırılar düzenlendiği açıklandı.

Yapım şirketinin açıklaması şöyle:

Merhabalar Uzun süredir Muhteşem Yüzyıl Dizisi ve Oyuncuları hakkında yapılan karalama kampanyasından sonra şimdide internet üzerinden sanatçılarımızın sitelerine saldırılar düzenlenmektedir. www.muhtesemyuzyil.tv ve www.meryemuzerli.tv Resmi web sitelerİ 1 haftadır kapatılmaktadır.Sanatçılarımız ve şirket çalışanlarımızın maillerinede keza aynı saldırılar düzenlenmektedir. Şunu bildrmek isterizki bu tarz eylemler kesinlikle birşeylerden vazgecilmeye mahal vermez.

Yorum yapın