Hür Adam Filmi Yorumları

Son Güncelleme: 21.09.2020 04:35

Hür Adam sinema filmini izledinizmi bilmiyorum ama ben izledim. Film beklediğimden farklı konulara dokunmuş ve Bediüzzaman Said Nursi hakkında çok kısa şeylere değinilmiş. Neden bu kadar kişi Bediüzzaman Said Nursi’nin sözünü dinliyor ve peşinden gidiyordu, neden çocukluğu hakkında okumaya başlaması hakkında insanları etkileyen bilgiler filmde verilmemiş..

Film üstünkörü geçiyor bence ve Bediüzzaman’ın hayatını anlatacaksa önce onu bize sevdirmeliki öyle izlettirsin kendini ve hayatındaki kerametleride yansıtabilirlerdi izleyiciye. Said Nursi Hazretlerinin filmde gösterildiği gibi sadece aranızda casus var yada zehirli yemeği yememesi ile geçmiyor kerametleri.. İnsanı etkileyen başka kerametlerinede yer verilmeliydi..

Filmi izleyen diğer arkadaşlarda yorumlarını bırakırlarsa sevinirim..

11 thoughts on “Hür Adam Filmi Yorumları

1. Birde lütfen fethullahçı demeyin allah rızası için ne demek o laf yaaa fethullahçı allah muaffak etsin ne diyim ben daha…

2. Şimdi bazı kesimler bediüzzaman said nursi’yi ifade edememiş diyor peki bunu diyenler iyi bilir bediüzzaman said nursinin hayatını film etmeye kalksak aylar,yıllar alır yinede mehmet abimiz düşünmüş hayata geçirmiş ne demek düşerki bize allah bin kere razı olsundan başka ….

3. bir dakikakisini zevk sefa icinde gecirmeyen son asrin muceddidi beduuzzaman said nursinin hayatini herkesim bilmesi gerekiyor

4. Bu film Bediüzzaman gibi muhteşem bir şahsiyeti ve onun cihan değer misyonunu kesinlikle yansıtmıyor. Ayrıca film oyuncuları o kadar amatörlerki toplama insanlar demekten kendimi alamıyorum. Bence bu film Ashab-ı Kehf’i yapan ekip tarafından yapılsaydı çok daha etkili olurdu ve insanlara Bediüzzamanı daha iyi tanıtırdı.Her neyse bizim her işimiz ne yazıkki böyle daha çok çalışmalıyız.

5. güzel gören güzel düşünür güzel düşünen hayatından lezzet alır.(S NURSİ)bir insanı eleştirmek için ideolojik bir saplantı olmamamalı,ön yargı olmamamalı,tek taraflı düşünülmemeli zaten bu özeliklere sahip insanlar meleği şeytan görür ve rahmet okuması gereken yerde lanet okur allah bilinç,şuur,anlayış ve bilinç nasip etsin

6. fılmı bi merakla bekleyıp yeni izledim fena degıldi yani hiç yoktan ıyıdır yalnız aradıgımı bulamadım dogrusu hayatınınn bır cok kısmı anlatılmıyor + devletın onca zulmüne ragmen devlete hiç toz kondurulmamış

filmden geriye kalansa sadece fettullah gülen okullarının reklamı var galıba fılmın cekılme amacıda bu bu insan bile buna alet edılmış ya yazık valla bılseydım boşa para verıp izlemezdim düşündümde acaba film geliri kime gıttı fettullahaysa hiç şaşmam

7. ben bu filmegittim ççççççççoook güzel bir film ben matematik öğretmeniyle gittim

8. Böyle dinimizi koruyanlar sayesinde müslümanların allahın izniyle sırtları hiç yere gelmez allah razı olsun bu film çekenlere helal olsun!!!!

9. kesinlikle size katılmıyorum..yorumunuzda ilk said nursi hazretlerini bize sevdirmeleri lazım diyosunuz bu çok yanlış..bi müslüman olarak biz zaten onu seviyoruz kimsenin sevdirmesine ihtiyacımız olmaması lazım…ayriyetten böyle mübarek bi zatın hayatını günlerce anlatmaya çalışsalar anlatamazlar..onun kerametleri o kadar çok ki..ben ce film gayet güzel olmuş tabi anlayana..vallahi ben gözyaşlarıyla izledim..ben nurcu değilim ama said nursi hazretlerini çok seviyorum rabbim onun hürmetine bizi de affetsin…

10. Bu ülkede ne yazıkki;sahte aydınlar,pkk,bdp ckc,tkp,liler,ateistler ,sosyalist ve kominist geçinen şapşalllar,sahte atatürkçüler,sözde aydın-ilerici-devrimciler,gayrimüslim olanlar,apocu 68 kuşağı,vatan hainlerini ilahlaştıran zavallılar,tek din olan islamiuyeti bilmeyen vede inananlardan korkanlar,,laiklik adına inançlı kişilere saygı duymayanlar vb leri hür adam’ seyretsede kafa kalındır birşey anlamazlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir