Hotmail üzerinden Facebook’da Chat Yap

Son Güncelleme: 10.09.2020 10:49

Mail adresinizi kullanarak facebook’a girmeden artık arkadaşlarınız ile Chat yapabileceksiniz. İşte konunun ayrıntıları;

Dünyanın en popüler sosyal paylaşım sitesi Facebook ile sanal dünyanın en köklü elektronik posta sitelerinden Hotmail ortak bir çalışma gerçekleştirdi. Microsoft Ürün Temsilcisi Dick Craddock yaptığı açıklamada, Microsoft`un yaptığı yenilikle birlikte Windows Live Hotmail üzerinden Facebook Sohbet özelliğini kullanmanın artık mümkün olduğunu duyurdu. Messenger`a eklenen yeni Facebook Chat özelliği, iPhone için hazırlanan Messenger`da da yer alıyor. Dick Craddock, bu yenilik ile 250 milyon Hotmail kullanıcısı için Facebook arkadaşlarıyla iletişim kurmanın artık daha kolay olduğunu belirtti.

KARGO TAKİBİ DE YAPILABİLECEK

Facebook Chat`ın yanı sıra, Microsoft`un yenilikleri arasında şimdilik sadece Amerika`da kullanılacak olan kargo takibi özelliği de var. Bu yenilik ile kişinin eposta hesabı, kargo numarasını otomatik olarak takip ederek, kullanıcıya gerçek zamanlı bilgi sunuyor. Ayrıca SkyDrive servisi ile 10 GB`a kadar fotoğrafı Hotmail üzerinden paylaşmak, böylece çok daha fazla sayıda fotoğrafı e- posta yoluyla paylaşmak mümkün olacak.

Yorum yapın