Sevda Demirel: Bebeğimi Aldırmam

Son Güncelleme: 12.09.2020 12:37

Sevda Demirel sperm bankasından hamile kaldığı için kendisine dava açılmış ve mahkeme yolları görünmüştü. Sevda Demirel yaptığı açıklamada bebeğimi kesinlikle aldırmayacağım dedi. İşte ayrıntılar;

Sağlık Bakanlığı’nın, Amerika’daki bir spermbankasından hamile kaldığı gerekçesiyle hakkında soruşturma başlattığı şarkıcı Sevda Demirel, yasalara saygılı olduğunu ancak asla bebeğini aldırmayacağını söyledi. Bakanlığın, ‘Türk Soyunu’ korumak amacıyla çıkarttığı yönetmeliği anlamsız bulduğunu ifade eden Demirel, bu duruma örnek olarak ise yabancılarla evlilik yapıp çocuk sahibi olan binlerce Türk vatandaşını gösterdi.

‘ZİNA YOK’
Türkiye’deki erkeklere güvenmediği için evlenemediğini ve daha önce dört kez düşük yaptığından tüp bebek yöntemini tercih etmek zorunda kaldığını anlatan şarkıcı, “Hayatım boyunca karşıma hep çürük elmalar çıktıysa bu benim suçum değil.

Maalesef ülkemizde erkekler tek eşli olamıyor ve bir kadına bağlı kalamıyorlar. Bu yüzden evlilik yapmadım. Ortada zina yok, seks yok, birleşme yok. Bir günlük ilişkiden çocuk sahibi olsaydım insanlar beni alkışlayacakmıydı? “Kendi paramla çocuk sahibi oluyorum” diye konuştu.

Türkiye’de yabancılarla evlenen binlerce kişinin olduğunu da hatırlatan Sevda Demirel, “Bu durumda binlerce insan ceza almalı. Ülkemizde binlerce Türk, yabancı kadınlarla evli ve onlardan çocukları var.

Bu nasıl çelişki? Pazartesi günü avukatımla savcılığa gidip ifademi vereceğim ancak tüm baskılara rağmen bu bebeği aldırmayacağım. Bebeğimi dünyaya getirip kucağıma alacağım. Annelik duygusunu yaşamayı her şeyden çok istiyorum” diye konuştu.

Yorum yapın