Kadınlar Chat Yapıyor Erkek Oyun Oynuyor

Son Güncelleme: 20.09.2020 09:25

İnternette kadınlar ve erkekler üzerinde yapılan araştırma çarpıcı sonuçlar ortaya çıkardı. Bu araştırmaya göre bilgisayar başında kadınlar Chat yapıyor erkekler ise oyun sitelerinde oyun oynuyorlar.


Ipsos KMG`den sonuçlara ilişkin yapılan açıklamaya göre, Türkiye`deki internet sahipliği ve harcamaları özellikle son bir yıldır düzenli bir artış gösterdi.

Ortalama aylık internet harcaması ise 34-35 lira düzeyinde seyrediyor. İnternet sahipliğindeki artış, en çok Akdeniz Bölgesi`nde, Ankara ve İzmir kentlerinde görüldü.

İnternete en sık 15`17 yaş grubunun giriş yaptığının dikkat çektiği sonuçlara göre, internette kalma süresine bakıldığında 177 günlük ortalama kullanım dakikası ile 18`24 yaş grubu öne çıkıyor. 25-34 yaş grubunda ise internete giriş sıklığı düşüş gösterirken, internette kalış süresi günlük ortalama 165 dakikayı buluyor.

Ipsos KMG Tüketici Panelleri ve Medya Koordinatörü Kıvanç Bilgeman, sonuçlara ilişkin değerlendirmesinde, internette harcanan zamanın büyük bir kısmının oyun ve “sohbet“ amaçlı kullanıldığını belirterek, şunları kaydetti:

“Oyunları en çok 15`17 yaş grubu tercih ederken, bu tercih oranı 35-54 yaş aralığında da görülmekte. Erkekler internette geçirdikleri zamanın büyük bir kısmını oyun oynayarak geçiriyor, `chat` ise yine azımsanmayacak bir yükseklikte… Kadınlar ise interneti en çok `chat çet` yapmak için kullanıyorlar. Bunu, oyunlar ve e-mailler takip ediyor.“

“Kadınlar Chat Yapıyor Erkek Oyun Oynuyor” üzerine bir yorum

Yorum yapın