Chat’te tanıştı evlendi 18 gün sonra ayrıldı

Son Güncelleme: 14.09.2020 05:41

Chat’te tanışıp evlendiği karısından 18 gün sonra boşanmaya karar veren Hakim, Chat aşkı ile evlenmek isteyenlere ders verdi. İşte haberimizin ayrıntıları;


İnternette tanışıp evlendiği Hakim Murat Yıldız(30) ile mutlu bir evlilik hayal ederken, nikahtan 18 gün sonra açılan boşanma davasıyla şoke olan Derya Kıyan`ın (24) eşinden 77 bin YTL tazminat ile aylık 400 YTL nafaka istediği dava sonuçlandı. Adana 1. Aile Mahkemesi`ndeki duruşmada Muş Malazgirt`te görev yapan Hakim Yıldız`ın, eşi Derya`ya 2 bin YTL`si maddi, 10 bin YTL`si de manevi olmak üzere toplam 12 bin YTL tazminat ödemesine karar verildi. Yıldız ayrıca, karar Yargıtay`da kesinleşinceye kadar aylık 350 YTL nafaka ödemeye devam edecek.

Murat Yıldız, boşanma dilekçesinde `Karşılaştığımızda fotoğrafa hiç benzemeyen, son derece yıpranmış, davranışları sağlıksız biri ile karşılaştım. Evlenmeden önce bana ve aileme saygı gösterirken evlendikten sonra çok değişti. Sürekli uyuyor, `çok yemek yiyorsun` diye benimle alay ediyordu. Ailesi de benimle tehditvari konuşuyordu` dedi. Dünkü karar duruşmasında, mahkeme, evlilik birliğinin temelinden sarsılması nedeniyle çiftin boşanmalarına, Yıldız`ın boşandığı eşi Derya`ya 2 bin YTL`si maddi, 10 bin YTL`si de manevi olmak üzere toplam 12 bin YTL tazminat ödemesine, karar Yargıtay`da kesinleşinceye kadar da aylık 350 YTL tedbir nafakasını ödemeyi sürdürmesine karar verdi.

Yorum yapın