Çılgın Kalp sinema filmi

Son Güncelleme: 17.09.2020 05:52

Orjinal adı Crazy Heart olan çılgın kalp isimli yabancı sinema filminin başrollerinde Jeff Bridges, Maggie Gyllenhaal, Robert Duvall, Colin Farrell gibi oyuncular oynamaktadır. Buyrun film hakkında bilgiler;
Crazy Heart 1
Yönetmen: Scott Cooper
Senaryo: Scott Cooper
Müzik: T-Bone Burnett
Görüntü Yönetmeni:
Oyuncular: Jeff Bridges, Maggie Gyllenhaal, Robert Duvall, Colin Farrell
Tür:
Yapım: ABD
Dil:
Dağıtıcı Firmalar:
Internet adresi: http://

Filmin konusu;
2010 Altın Küre Ödülleri’nde En İyi Erkek Oyuncu (Jeff Bridges), En İyi Şarkı ödüllerini alan, birçok festivalden başta en iyi ekek oyuncu ödülü olmak üzere ödülle dönen, en iyi ekek oyuncu dalında (Jeff Bridges) Oscar’ın en büyük favorisi gösterilen ” Çılgın Kalp” (Crazy Heart), country müzik starı Bad Blake’in yaşamına odaklanıyor.Eleştirmenlerce, ikonik sayılabilecek filmlerden “Büyük Lebowski” ile “Güreşçi”nin buluşması olarak tanımlanıyor.

Bir zamanların country müzik starı Bad Blake (Bridges) 57 yaşında alkolik bir şarkıcı ve sözyazarıdır. Amerika’nın güneybatısında küçük kasaba barlarını turlayarak gitar eşliğinde şarkı söyleyerek geçinmektedir. Kötü bitmiş birden fazla evliliği ve bir çok kadınla ilişkisi olmuştur, ancak şimdi yalnızdır. Barlarda çalmadığı zaman ya yollarda, ya da ucuz motellerde gecesini geçirmektedir. Günlerden bir gün Jean Craddock (Maggie Gyllenhaal) girer hayatına. İyi bir haber peşindeki genç gazeteci boşanmıştır ve 4 yaşındaki oğlunu kendi başına büyütmektedir. Birlikte vakit geçirdikçe, Jean Bad’in zırhının arkasındaki insanı görmeye başlar; Bad içinse Jean ve oğlu hayatın dizginlerini yeniden ele alması için bir fırsattır. Bad tekrar hayatına şekil vermeye çalışırken, bir zamanlar hocalık ettiği popüler ve başarılı şarkıcı Tommy Sweet ile olan profesyonel ilişkisi de yeniden tazelenir.

Filmin fragmanı izle:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir