Msn Chat (Sohbet) yaparken hakaret edene ceza

Son Güncelleme: 15.09.2020 19:31

Msn’de Chat diğer adıyla Sohbet yaparken konuştuğu kişiye hakaret eden kişi 1500 TL para cezasına çarptırıldı. Buda artık diğer Chat Sohbet programlarında konuşurken kullanıcıların sözlerine ve hareketlerine dikkat etmeleri için bir sebep olacak gibi. Çünkü artık mahkemeler bu davalarla gelenler çoğalmaya başladı. Neyse olayın detaylarını anlatalım;

“SMS ve MSN yoluyla hakaret” ettiği iddiasıyla hakkında dava açılan bir kişi, bin 500 lira para cezasına mahkum edildi.

Ordu 2. Sulh Ceza Mahkemesi’nde görülen davada, M.A. (40) adlı şahsa karşı SMS ve MSN yoluyla hakaret ettiği iddiasıyla 3 aydan 2 yıla kadar hapis istemiyle tutuksuz yargılanan H.A. (24), önce TCK’nın 125. maddesi gereği 90 gün adli para cezasına çarptırıldı.

Sanığın mahkemeye yansıyan olumlu kişiliği sonucu ceza 75 gün adli para cezasına indirildi. Sanığın ekonomik durumunu göz önüne alan mahkeme, 75 gün adli para cezasını bin 500 lira para cezasına ve bu cezayı 10 taksitte ödemesine karar verdi.

Mahkeme, sanığın 5 yıl süreyle denetimli serbestlik tedbirine tutulmasına da karar verirken, bu süreyi herhangi bir yasaklama veya yükümlülük yüklenmeden geçirmesini kararlaştırdı.

Yorum yapın