Facebook Chat (Sohbet) kullanıma açıldı ve yolları

Son Güncelleme: 19.09.2020 08:09

Facebook chat kullanıma açıldı ve Facebook’da chat yapmanın en kolay yollarından bazılarını burada sizlerle paylaşacağız. Yani Facebook’da olmasanız bile arkadaş listesinizdeki kişilerle bazı yöntemler uygulayarak konuşabilir ve Chat (Sohbet) yapabilirsiniz. İşte detaylar;

Adium Instant Messenger, beta versiyonuna Facebook Chat’ i de entegre etmiş. Servis bize varsayılan profil resmi ve arkadaşlarımızın online olup olmadığını gösteriyor. Bunun yanında kendi ara yüzünü kullanıyor. Ancak Adium sadece Mac OS X kullanıcılarına hizmet ediyor.

Gabtastik

Gabtastik, şurada anlatılan Mozilla Prism Projesi‘ne benzeyen, web chat servisleri için bir çeşit Site Spesific Browser (SSB). Şu ana kadar Facebook Chat ve Google Talk‘ u destekliyor. Gabtastik, Adium’un aksine Mac OS X ve Windows kullanıcılarının her ikisine de hitap ediyor. Ancak bunun yanında Facebook Chat için ekstra bir özellik barındırmıyor. Bilinen Facebook ara yüzüyle sınırlısınız.

Digsby

Digsby bize AIM, Yahoo Messenger, Google Talk gibi chat servisleriyle, Twitter, Myspace, Facebook gibi sosyal networkleri barındıran muazzam bir servis listesi sunuyor. Bütün bu bolluğun yanında e-mail hesaplarınızı yönetmenizi de sağlıyor.

Bonus

Facebook’un chat servisini Facebook dışında da kullanabilmenin diğer yollarından biri Firefox sidebarında Facebook Chat’i kullanmak, diğeri ise Pidgin. Ek olarak Windows Live Messenger‘ da henüz Facebook Chat’i kullanamıyorsunuz ancak Live Messenger Facebook uygulamasıyla Facebook’ta Windows Live Messenger kullanabiliyorsunuz.

KARACABEY

Yorum yapın