Gecenin Kanatları sinema filmi

Son Güncelleme: 21.09.2020 14:32

Oldukça çok konuşulan Gecenin Kanatları isimli Türk sinema filminin başrollerinde Beren Saat, Murat Ünalmış, Erkan Petekkaya, Alper Kul, Teoman Kumbaracıbaşı, Cezmi Baskın, Yavuz Bingöl, Arif Erkin, Ferit Kaya, Ali Barışık gibi oyuncular oynamaktadır. Gecenin kanatları isimli sinema filmi hakkında bilgiler;

Yönetmen: Serdar Akar
Senaryo: Mahsun Kırmızıgül, Ahmat Küçükkayalı
Müzik: Mahsun Kırmızıgül, Yıldıray Gürgen
Görüntü Yönetmeni: Mustafa Kuşçu

Oyuncular: Beren Saat, Murat Ünalmış, Erkan Petekkaya, Alper Kul, Teoman Kumbaracıbaşı, Cezmi Baskın, Yavuz Bingöl, Arif Erkin, Ferit Kaya, Ali Barışık

Tür: Dram, Romantik
Yapım: Türkiye
Dil: Türkçe
Dağıtıcı Firmalar:
Internet adresi: http://www.geceninkanatlari.com/

Filmin konusu;
Yönetmenliğini Serdar Akar’ın yaptığı filmde 12 Eylül darbesinden sonra, anne ve babası polis baskınında gözleri önünde katledilen Gece’nin yaşadığı büyük dram anlatılıyor. Yaşam Gece’yi aşk ve ölüm arasında bir seçim yapmaya zorlayacak.
Bir intihar bombacısı olan kız ile milli takıma 400 metre koşucusu olmak için çalışan bir atletin yollarının kesişeceği filmde Yusuf ve Gece’nin aşkları dillere destan olacak.
Konusu ve prodüksiyonu ile dikkat çeken “Gecenin Kanatları”nın oyuncu kadrosunda, son yılların yükselen yıldızı Beren Saat, “Güneşi Gördüm” filmindeki başarılı performansı ile konuşulan Murat Ünalmış, ilk kez bir sinema filmi için kamera karşısına geçen, televizyon dünyasının sevilen oyuncusu Erkan Petekkaya ve büyük bir örgütün liderini oynayan Yavuz Bingöl’ün yanı sıra Alper Kul, Teoman Kumbaracı, Ferit Kaya, Ali Barışık, Cezmi Baskın ve Arif Erkin rol alıyor.
Ufuk çizgisi ne kadar uzaktaysa ayrılık o kadar yakındır…
İki aşk arasında kalan bir yürek
İki farklı dünya arasında zoraki bir seçim…
Ve bir kadın.
Bakışlar vardır insanı ağlatan,
Duygular vardır karşı koyulamayan…
Aşk kimi zaman uğrunda ölmeyi,
Kimi zaman çekip gitmeyi bilmektir.
Aşk başlangıç çizgisi ile final arasında geçen engelli bir yoldur…

Filmin fragmanı;

Yorum yapın