2012 kıyamet sinema filmi

Son Güncelleme: 10.09.2020 14:45

Vizyona girdiği ilk anlarda bile rekorlar kıran 2012 kıyamet yabancı sinema filmi halada rekorlarına yenilerini eklemeye devam ediyor. Başrollerini John Cusack, Jimi Mistry, Beatrice Rosen, Amanda Peet, Thandie Newton, Woody Harrelson, Danny Glover, Chiwetel Ejiofor, Oliver Platt, Chin Han gibi oyuncular paylaşmaktadır.

2012 Kıyamet filmi hakkında bilgiler;

Yönetmen: Roland Emmerich
Senaryo: Roland Emmerich, Harald Kloser
Müzik: Harald Kloser, Thomas Wanker
Görüntü Yönetmeni: Dean Semler

Oyuncular: John Cusack, Jimi Mistry, Beatrice Rosen, Amanda Peet, Thandie Newton, Woody Harrelson, Danny Glover, Chiwetel Ejiofor, Oliver Platt, Chin Han

Tür: Dram
Yapım: QBD – Kanada
Dil: İngilizce
Dağıtıcı Firmalar: Warner Bros
Internet adresi: http://www.sonypictures.com/movies/2012/

Filmin konusu: Felaket filmlerinin başarılı yönetmeni Roland Emmerich, görselliğiyle dikkat çeken, büyük ses getirmesi beklenen “2012” ile sinemaseverlerin karşısına çıkıyor. John Cusack, Thandie Newton, Woody Harrelson, Amanda Peet, Danny Glover, Oliver Platt, Chiwetel Ejiofor gibi ünlü oyuncuların rol aldığı film kadrosuyla da dikkat çekiyor. “2012”, 1 Aralık 2012 tarihinde dünyanın sonunun geleceğini öngören Maya efsanesinden yola çıkıyor.
Tarihte daha önce hiçbir kültürde, farklı dinde ve bilim insanları ile devletler arasında bir yıl bu kadar belirgin bir şekilde önem taşımamıştır. “2012”, dünyanın sonunu getiren global bir felâketin ardından, kurtulanların kahramanca mücadelelerini anlatan destansı bir macera.

2012 Kıyamet sinema filminin fragmanı;

Yorum yapın