Erkek güzellik kadın ise aşk arıyor

Son Güncelleme: 18.09.2020 06:51

Kadın ve erkekler arasında yapılan araştırmada çiftler arasında erkekler güzelliğe önem verirken kadınlarda ise bu durum ten uyumu yani aşka önem verdiklerini gösteriyor. İlişkilerde erkekler dış güzelliğe kadınlar ise iç güzelliğe bakıyorlar.

Aile Sağlığı Araştırma Derneği’nin cinsellik araştırması, cinsel tercihler ve beklentiler ile ilgili merak edilen soruların cevaplarını fazlasıyla açıklıyor! Taraflar birbirinden ne bekliyor? Ne arıyor? Aşktan ve ilişkiden ne anlıyor? Bekâret konusuna nasıl bakıyor… İşte gerçekler!

İnternet üzerinden yürütülen cinsellik anketine katılan 3 bin 100 kişiden büyük bölümü 20-40 yaş arasında, yüzde 61’i kadın, yüzde 39’u erkek, ağırlıklı olarak (yüzde 68) üniversite ve yüksek lisans mezunu.
İşte bu cevaplarla şekillenen çarpıcı gerçekler…

KADIN TEN UYUMU, ERKEK GÜZELLİK ARIYOR

– Erkeklerin yüzde 82’si, uzun süreli ilişki kurmak istediği kişide dış görünüşe önem veriyor. Bu oran, kadında yüzde 40.

– Katılımcıların yaklaşık yüzde 60’ı, aşkı, sadakati, güvenilirliği, birlikte olacakları kişinin mutlu, huzurlu ve problemsiz olmasını önemsiyor. Bu özellikler, iki cins için de neredeyse eşit derecede önemli.

– Fakat kadın için en önemli konu ten uyumu. Kadınların neredeyse yüzde 70’i ten uyumu arıyor. Bu oran, erkekte yüzde 30!

KADIN DAHA TATMİNSİZ

– “Karşı cinsle ilişkilerinizi düşündüğünüzde, kendinizi nasıl hissediyorsunuz?” sorusunun cevaplarına baktığımızda, kadınlar açısından olumsuz bir tablo çıkıyor karşımıza.

– Erkeklerin yaklaşık yüzde 60’ı, kadınlarla ilişkilerinde kendisini mutlu ve tatmin olmuş hissediyor. Bu oran kadında yüzde 40.

– Erkeklerin yüzde 50’si, bu konuda meraklı, istekli, heyecanlı, atak ve başarılı hissederken; bu hisleri paylaşan kadınların oranı erkeklerin yarısı kadar (yüzde 25)!

– Erkeklerin yüzde 40’ı, kadınlarınsa yüzde 30’u, kendisini karşı cinse göre daha güçlü ve üstün hissediyor.

BEKÂRET ARAYAN ERKEKLER, ‘DOYMUŞ ERKEK’ İSTEYEN KADINLAR

– Katılımcılarımızın eğitim düzeyi, toplumun geneline göre oldukça yüksek. Buna rağmen bekâret, erkeğin kadında aradığı bir özellik.

– Erkeklerin yüzde 32’si, uzun süreli ilişki kuracağı kişinin bakire olmasını istiyor.

– Buna karşın, kadınların yüzde 30’u cinsel açıdan çok deneyimli ve doymuş olan, arayış içinde olmayan erkeği tercih ediyor.

– Ayrıca erkeklerin yüzde 32’si, kadının uyumlu, yumuşak başlı ve yönetilebilir biri olmasını önemsiyor

Tabi insanoğlunun istekleri bitmez ama hiç kimseninde tam olarak istediği olmuyor diyebiliriz bu konuda. Çünkü istekler doyum arttıkça yeni istekler gösteriyor kendini.

Yorum yapın