Ters ilişki zararlımıdır anal seks nedir?

Son Güncelleme: 23.09.2020 07:15

Cinsel sorunlar bölümümüzde bir çok kişinin merak ettiği ters ilişki yani anal seks hakkında bilgiler vereceğiz. Bir çok kişi arkadan ilişkiye girmekten korkar ve buda son derece normaldir. İşte bu sayfamızda öğreneceğiz bazı başlıklar; Sağlıklı mıdır? Zararlı mıdır? Zevk alınır mı? Nasıl olmalıdır?

Anal seks nedir?

Penisin vajinaya değil de makata (popoya- anüse- rektuma -halk tabiriyle arkaya) sokulmasıdır. Makatta çok sayıda sinir ucu bulunur ve çok hassas, duyarlı bir organdır. Bu kadar hassas olmasından dolayı da cinsel ilişki sırasında kullanılması hiç de ender değildir. Sadece erkekler arası eşcinsel ilişkide değil, kadın-erkek arasındaki cinsel ilişkide de kullanılabilir. Makatın cinsel ilişki sırasında kullanılması sadece insanlar arasında değil ama aynı zamanda birçok hayvanda da olabilmektedir.

Sekste kalçaların rolü nedir?

Kalça her iki cins için de cinsel yönden etkileyici bir bölgedir. Erkekler kadar kadınlar da kalçalardan hoşlanırlar ve güzel bir erkek kalçası kadın için çok çekicidir ve tahrik edicidir.
Kalçalar ve makat gerçekten de sinirsel olarak hassas ve cinsel duyarlılığı yüksek bir bölgedir. Bu yüzden kadın veya erkeklerin bazıları mastürbasyon yaparken makatlarına parmak veya başka bir şey sokarak kendilerini uyarabilirler. Aynı şekilde cinsel birleşme sırasında da birçok kadın ve erkek makatlarının uyarılmasından zevk alabilirler.

Bu normal mi dir?

Dr. Cenk Kiper: Bana göre; dinimizce yasaktır ve inançlarıma göre anormaldir ve gereksizdir. Böyle bir şeye ihtiyaç duyan kişinin kendisini sorgulaması gerekir.
“Normal kavramı kişinin din, ahlak ve kültür anlayışına göre, kişiden kişiye göre değişir.”

Eğer iki taraf da anal seks istiyorsa…

Cinsellikte dileyen dilediğini yaşar, önemli olan her iki tarafın da aynı şeyi istemesi (burada en önemli nokta budur) ve bundan keyif almasıdır. Her iki taraf da bundan keyif alıyorsa bu onların bileceği şeydir. Standartlara göre seks diye bir şey yoktur. Yani standart seks yoktur.

Anal seks zararlı mıdır?

– Yapılan araştırmalar ve yaşanan gerçeklerin ışığı altında anal seksin bedenen ve ruhen sağlıklı ve gerekli bir şey olmadığı bir gerçektir.
– Anal sekste erkek çok rahatlıkla mikrop kapabilir, çünkü dışkıdaki bazı mikroplar penisten içeri girer erkeği hasta edebilir. Daha da kötüsü bunlar onun prostat dediğimiz önemli bir vücut parçasına yerleşerek (prostat yalnızca erkeklerde bulunan ve idrar torbasının orada idrarı ve spermi yönlendiren bir organdır diyebiliriz kabaca) ileride çok büyük sorunlar yaratabilir.
– Kadın için ise önemli olan makattan çıkan penisin vajinaya temizlenmeden sokulmamasıdır çünkü makattaki dışkıdaki mikroplar vajende hastalık yaratırlar. Buna dikkat etmek gerekir.
– Ayrıca hemoroit’i (basur) olanlarda da bu ağrı yapabilir ve hemoroiti arttırabilir.

Anal seksten hamile kalınır mı?

Hayır; anal seksten hamile kalınmaz ama zaten prezervatifle yapılacağı için (bundan böyle) bu tip bir korku hepten anlamsız olur. Prezervatif kullanmak şarttır diyebilirim.

Kadında dışkı tutamamaya neden olur mu?

Makattaki kas (sfinkter) içten dışarıya doğru çalışmaya ayarlanmıştır. Eğer devamlı dışarıdan içeriye giriş olursa bu, bu kasın yapısını bozup dışkıyı tutmayı zorlaştırabilir. Bu tamamen ilişkinin sayısı yani sıklığı ile ilgilidir.

Erkekler neden anal seks isterler?

En önemlisi meraktır, ne hissedeceğini bilmek ister. İkincil olarak kadına hakim olma, bazı durumlarda da kadını cezalandırma gibi bilinç altı nedenleri olabilir. (Psikiyatrlarımız bu konuyu ayrıntılı olarak açıklayabilmektedirler.)

Kadınlar anal seks hakkında genelde ne düşünürler?

Yetişme tarzı ve koşullarına göre yorumları çok farklıdır.
– Bazıları bunu aşağılanma olarak kabul eder.
– Bazıları vajinadan yeterli zevk veremediklerini düşünüp yetersizlik duygusuna kapılırlar.
– Bazı kadınlar bunu arada doğal karşılarlar.
– Bazıları kendileri ister.
– Bazıları içinse tamamen normaldir, beraberliğe zevk veren bir şeydir.

Kadınlar ne hisseder? Zevk alır mı?

Genelde kadınların anal sekse ön yargıları vardır, duyduklarından dolayı veya acemi bir tecrübe sonucu canları yandığından pek hoş karşılamazlar. Bazı genç kızlar, kızlık zarlarını koruyabilmek için anal seks yoluyla cinsel ilişki yaşarlar. Ayrıca kadınlar adet gördüğü bir sırada veya vajinasında bir hastalık varsa anal seks yapmaktadırlar.

Kanunlar bu konu hakkında ne diyor?

Anal seks, kanunlarımıza göre yasaktır. Yani kocası tarafından kendisine zorla anal seks yapıldığını ispat eden bir kadın yasal olarak hemen boşanma hakkına sahip olur. Ancak böyle bir şikâyet genelde olamaz, çünkü ya iki taraf da isteyerek yapmıştır ya da kadın bunu ispat edememekte veya boşanacak maddi veya manevi gücü olmamaktadır.
Ahlaken ve dinen değerlendirmesinde; yaşadığınız topluma ve çevreye göre çok değişkenlik göstermektedir. Dini açıdan bazı dinlerde yasaklanmıştır. Müslümanlıkta ise kesinlikle yasaktır.
Bence normal yollardan cinselliği yaşamak yeterlidir, eğer başka şeylere ihtiyaç duyuluyorsa neden böyle bir ihtiyaç olduğunu bir düşünmek gerekir.

“Ters ilişki zararlımıdır anal seks nedir?” üzerine 11 yorum

 1. Hiç.bir sorun olmuyor işini bilerek ve yavaş yaparsan girdigini bile anlamaz ben çogu kadını arkadan yaptım hepiside zevk aldı

  Cevapla
 2. merhaba 4aydir nisabliyim birbirimizi drliler gibi seviyoruz oda anal seks yapmak istiyor ama aciticagindan vede gunah oldugundan dolayi korkuyorum.Merak etme hic acimaz zevk alicaz diyor n’apiyim? Hem elle de rahatlasdiriyoruz bir birimizi her goruste daha ileri gidiyiruz

  Cevapla
 3. Anal seks yapmadan once iyice temizlenin.aysu eger penis vajinaya girmediyse hamile kalinmaz bide anal seksi hardcore yapmayin cok yavas ve sakin sabirla yapin.kizlara tavsiye:eger anal seks istemiyorsaniz asla yapmayin.istiyorsanizda mutlaka onceden hazirlik yapin.temizlenin.ve partnerinize yavas olmasini soyleyin.ve anal seks zararlidir.cook dikkatli yavas olun

  Cevapla
 4. Bende 3 yıllık Evliyim eşimin vajinasından hiç zevk alamıyorum zaten kendiside fazla vermek istemiyor ters ilişki yapmak istiyorum günah olduğu için onuda istemiyor onun için çok mutsuzum onun için hep gözüm kafam dışarda ama zina yapmaktan Korktuğum için onuda yapamıyorum ;( kadınlar bi erkek olarak benden size tavsiye eğer aldatılmak istemiyorsanız kocanızı yatakta sex yapmaktan uçurun deli edin bakın görün sizin değerinizi sonra nasıl iyi bilicek yok sizde oram ağrıyo buram ağrıyo derseniz adam rahatlığı zinada arar.

  Cevapla
 5. 7 senelık evlıyım şu 1 haftadır ters ılışki yapıyorum esım daha mutlu bu aldatılan kadınlar gunah yok canım acıyor derse daha cok esınız aldatır 4 duvar arasında olan evlılıkte gunah yoktur vermesen gunahtır tam ters ılıskı gunah ama vermesen bır baskasında dener onun ıcın evlı bayanlara dıyorum esınızı kendıne baglamak ıstıyorsanız herturlu pozısyonda verın azdırın bakın gorun esınız sıze daha duskun olur eve daha erken gelmek ıster onun ıcın sız sız olun adatılan bayan olmayın esınız nerenızden zevk alıyorsa orayı verın bırenız eksılmez mezara goturmıyecegız

  Cevapla
 6. Burcu korkmana gerek yok dışkılamandaki kanın gelmesi erkek arkadaşının hırslı ve standartın üstünde kalınlıkta penisi olmasıdır temel nede yazıdada bahsedildiği gibi kılcal damarlarla sarılı anüs gereğinden fazla zorlarsak damarlar çatlar ve kan anüste birikir ve temizlenene kadar bekler yani önemsenecek bi durumun yok.

  Cevapla
 7. sLm.biz 2 hafta önce erkek arkadaşımla ters ilişkiye girdik ilişkiden sonra ufak bi kanama oldu önemsemedik o günden beri dışkılamamda kanama oluyor önemsemelimiyim bilemedim ?

  Cevapla
 8. sevgili aysu hamile kalınmaz analdan dışarı akıp vajinana girmediği sürece oda çok az ihmtimaldir.
  rahat rahat yaapbilirsin

  Cevapla
 9. Selam. Ben kısa süre önce erkek arkadaşımla seviştik içime boşaldı hamile kalır mıyım nasıl engellerım

  Cevapla

Yorum yapın