Mıhlıçay Aşıkları Selin Görgüzel sevişme sahnesi için tazminat

Son Güncelleme: 10.09.2020 19:10

Mıhlıçay Aşıkları sinema filminin sevişme sahneleri ve dizideki olan olayların tepkisi magazin basınında hala sürüyor. Bu seferde Selen Görgüzel, “Mıhlıçay Aşıkları” filmindeki sevişme sahnesi için “Çekimde bizi dışarı çıkarıp cinsel ilişkiye girdiler” diyen yönetmeni Zafer Ünlü’ye tazminat davası açtı.


“Mıhlıçay Aşıkları” filminde kriz bitmiyor. Filmdeki sevişme sahnelerinin basına sızması üzerine birbirlerine giren başrol oyuncusu Selen Görgüzel ile yönetmen Zafer Ünlü, davalık oldu. Görgüzel, “Çekimler sırasında bizi dışarı çıkarıp cinsel ilişkiye girdiler” diyen yönetmen hakkında 100 bin liralık tazminat davası açtı. Beyoğlu Asliye Hukuk Mahkemesi’ne verilen dava dilekçesinde Görgüzel’in şeref ve onuruna hakaret edildiğini öne sürdü.

Resmen ilişkiyle girmişler!
Dilekçe şu iddialara yer verildi: “Ünlü, ‘Çekim sırasında Görgüzel ile Devrim, konsantre olamıyoruz diyerek beni ve ışıkçıları dışarı çıkardı. Sonra görüntülere baktık, resmen cinsel ilişkiye girmişler’ demek suretiyle onur ve saygınlığımı rencide edecek şekilde ve basın yoluyla hakaret suçu işlemiştir. Ünlü’nün haksız ve hukuka aykırı sözleri nedeniyle, şiddetli elem ve üzüntü duyuyorum. Bu elem ve üzüntümün bir nebze de olsa azaltılmasını teminen iş bu manevi tazminat davasının açılması zarureti hasıl olmuştur.”

Buradaki sorun cinsel ilişkiye girmeleri değil galiba hanfendinin amacı başka sanırım. Zaten filmde o sahneleri çeken birisi için kameralar önünde cinsel ilişkiye girmenin utanılacak bir yanı yoktur.

Filmin bazı sahnelerinden basına yansıyan resimler ve fotoğraflar şu şekilde;

SELEN GÖRGÜZEL RESİMLERİ ve FOTOĞRAFLARI İÇİN BUYRUN

Yorum yapın