Yenilik yaratan güzel kadınlar ve güzeller

Son Güncelleme: 23.09.2020 05:17

İster sinema dünyasında olsun ister magazin basınında olsun medyadan tanıdığımız ve yenilik yani çığır açtığını düşündüğümüz güzel kadınlar ile resimlerine bu sayfamızda yer vereceğiz;

People dergisi, yayın hayatındaki 35. yılı onuruna beyazperdede çığır açan 35 güzele yer verdi. “Sade güzeldir” sözü Audrey Hepburn’le hayat buldu. “Tiffany’de Kahvaltı” filminin unutulmaz yıldızı, moda dünyasına da saç bantlarını, geniş güneş gözlüklerini, babet ayakkabıları, kapri pantalonları ve siyah kısa elbiseleri armağan etti.

Angelina Jolie
01
Bir başka Oscarlı oyuncu olan Jolie, aynı zamanda Birleşmiş Milletler iyi niyet elçisi. Afrikalı açlardan Irak’taki çocuklara kadar yardım elini uzatan oyuncu, 3’ünü evlat edindiği 6 çocuk sahibi.

Charlize Theron
02
Güney Afrikalı Oscarlı sarışın güzel, ”Ben yarı yarıya çiftçi kızıyım. Yeri gelince süt sağar, yeri gelince saçımı yapıp topuklu ayakkabılarımı giyerim” diyor.

Brooke Shields
03
Çocuk yaşta kamera karşısına geçen Shields, ”Mavi Göl” filmiyle ölümsüzleşti. O yıllarda ünlü oyuncuyla ilgili magazin basınında haberin çıkmadığı gün yok gibiydi.

Cameron Diaz
04
Hollywood’da 15. yılını dolduran Diaz da 90’ların en tanınmış oyuncularından.

Grace Kelly
06
Sinema dünyasından Monaco Sarayı’na uzanan bir peri masalına imza atan Kelly de genç yaşta hayata veda eden bir oyuncuydu.

Marilyn Monroe
08
O, ölümünden 47 yıl sonra, 1999’da People okurları tarafından ”Yüzyılın En Çekici Kadını” seçildi. Bu bile beyazperdenin tanınmış güzelini anlatmaya yetiyor. Platin saçları ve kendine özgü yorumuyla tanınan sarışın oyuncu, genç yaşta hayata veda ederken ardında bir efsane bıraktı.

Demi Moore
11
Sinema dünyasının 46 yaşındaki gözde yıldızı, ”Hayalet” filmindeki performansından güzelliğine, ‘Vanity Fair’ dergisine hamileyken çıplak poz vermesinden aile yaşamına kadar her adımı takip edilen bir oyuncu.

Halle Berry
15
Ona henüz dünyaya bile gelmemişken siyah oyuncu Dandridge tarafından yüklenen misyon, 2001 yılında tamamlandı. Oscar kazanan ilk siyah kadın oyuncu olan Berry’nin törende giydiği kıyafet de ”Son 75 Yılın En Gözde Giysisi” seçildi.

Jennifer Lopez
17
Magazin basınını peşinden koşturan Latin güzel, sinema ve müzik dünyasında esen bir fırtına.

Liz Taylor
24
Menekşe gözleriyle tanınan başarılı oyuncu, güzel yüzünü ise, ”aynaya bakınca makyaj yapmaya hazır olduğum birşey” sözleriyle anlatıyordu.

Meg Ryan
27
Romantik komedi türünün ünlü yıldızı, ”When Harry Met Sally”, ”Sleepless in Seattle”, ”French Kiss” gibi filmlerle sinemaya damgasını vurdu.

Nicole Kidman
30
Beyazperdenin en çok kazanan aktrisleri arasında yer alan Kidman, güzelliğini Oscar ödülü kazandığı yeteneğiyle taçlandırdı.

Penelope Cruz
31
İspanya’nın beyazperdeye armağanı olan Cruz, ”Vicky Cristina Barcelona” filmiyle Oscar kazandı.

Raquel Welch
33
Marilyn Monroe, sarışınların sinemadaki ikonu iken Welch de kumralların temsilcisiydi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir