Sinema filmlerindeki ateşli sahneler

Son Güncelleme: 16.09.2020 20:01

Sinema filmlerinde çoğu kez ateşli sahneler dikkatimizi çekmiştir ve koltuklarımıza yapışmışızdır. Anlattıklarım korku filmi değil ama filmlerde o ateşli öpüşme ve sevişme sahnelerinden bahsediyorum. İşte ayrıntılar ve resimleriyle;

İşte Mavi Göl filminden bir sahne;

Brooke Shields’e şöhret kazandıran Mavi Göl (The Blue Lagoon) ıssız bir adaya düşen iki gencin aşkı ve cinselliği keşfedişini anlatıyordu. Shields ve Christopher Atkins’in rol aldığı birbirinden cesur sahneler içinde en çok bu sahne akılda kaldı.

Subay ve Centilmen filminden bir sahne;

Richard Gere ve Debra Winger’ın başrollerini paylaştığı Subay ve Centilmen (An Officer and a Gentleman) filminden de bu sahne akıllarda kaldı. Gere’in canlandırdığı genç ordu pilotu, bir barda tanıştığı güzel kızı evine götürür ve….. tarihe geçen bir sahne.

Riskli iş filminden bir sahne;

Başrollerde 1983’te kariyerlerinin en parlak dönemini yaşayan Tom Cruise ve Rebecca De Mornay vardı. Yönetmen koltuğunda ise Paul Brickman. Cruise’un canlandırdığı karakter De Mornay’in oynadığı tele kız tarafından baştan çıkarılıyor. Ve sinemanın trende geçen en ateşli aşk sahnelerinden biri ortaya çıkıyor.

AŞIK SHAKESPEARE filminden bir sahne;

Henüz kadınların sahneye çıkmasına izin verilmeyen bir çağda, sadece tek bir kez sahneye çıkmak için yanıp tutuşan Viola de Lesseps -bu karakteri Gwyneth Paltrow canlandırıyor- erkek kılığına girer. Joseph Fiennes’ın canlandırdığı karakter -ki o da William Shakespeare- genç kadının sırrını keşfeder ve onu baştan çıkarır. İşte Shakespeare’yen bir aşk sahnesi.

Buda DIRTY DANCING filmi;
Alttaki erkek yanlış anlaşılmasında 🙂

Jennifer Grey ve Patrick Swayze’nin başrollerini paylaştığı film, hem bütün zamanların en romantik hem de en ateşli filmleri arasında.

GÜNDÜZ GÜZELİ

Luis Bunuel’in Joseph Kessel’in romanından uyarladığı film, kocasından gizli hayat kadınlığı yapan bir genç kadının öyküsü üzerine kurulu. Soğuk sarışın Catherine Deneve belki günümüzün standatlarına göre pek de seksi sayılmaz ama yine de perdeden yayılan elektriği hala unutulmadı.

Seks oyunları filminden bir görüntü;

BETTY BLUE

1980’li yıllara damgasını vuran en etkileyici erotik film..

HAYALET

Patrick Swayze ve Demi Moore’un oynadığı bu sahne öyle çok filme esin kaynağı oldu ki.

Ve son olarak VAHŞİ DUYGULAR filmi;

David Lynch’in 1990 tarihli bu filminde başrolleri Nicholas Cage ile Laura Dern paylaşıyor.annesi, nefret ettiği Sailor’ın üstüne belalı bir tipi salar. Sailor biraz amacını aşan bir şekilde istemeden adamın canını aldığında hapsi boylar. Genç adam bir gün şartlı salıverilir ve kendisini onca zaman beklemiş olan Lula ile birlikte Kaliforniya’ya doğru yola çıkarlar…

Yorum yapın