Türkiye’nin 2010 Eurovision adayları belli oldu

Son Güncelleme: 13.09.2020 19:05

Türkiyenin 2010 yılında yapılacak olan Eurovision adayları belli oldu. TRT kanalının belirlediği adaylar arasında öne çıkan isimlerden bakalım kim Eurovision şarkı yarışmasına katılacak.

2010 yılının Mayıs ayında Norveç’te gerçekleştirilecek olan 55. Eurovision Şarkı Yarışması’na katılacak şarkıcı veya gruplar ile ilgili çok sayıda ismin konuşulması TRT’yi harekete geçirdi. Medyada konuşulan Ajda Pekkan ve Nazan Öncel gibi isimleri yalanlayan TRT’nin temas halinde olduğu isimler ortaya çıktı.

TRT kulislerinde şimdilik üç isim konuşuluyor. Bu isimler Şebnem Ferah , Deniz Arcak ve maNga … Eurovision için TRT yönetimi bu yıl için 8 kişilik bir liste oluşturmayı planlıyor. Bu listede şimdilik bu 3 isim kesin. Yarışacak isim ise Aralık ayında açıklanacak ve bu adaya beste yapması için bir süre verilecek.

Sanatçı tarafından getirilen 3 beste müzik prodüktörlerinden oluşan bir komisyonun beğenisine sunulacak ve yılbaşında kamuoyuna tanıtılacak. Geçtiğimiz yıl Hadise sorun yaşayan TRT yetkililerinin bu yıl daha mütevazı bir yarışmacıyla katılmak istediği de konuşulanlar arasında. Yönetimden gelen talimat doğrultusunda Türkiye’yi her yönüyle iyi bir şekilde temsil edecek 5 aday daha aranıyor.

KARACABEY

“Türkiye’nin 2010 Eurovision adayları belli oldu” üzerine 2 yorum

  1. murat boz la bırak ilk 10 nu,ilk 20 ye bile giremeyiz.adamda tipte yok sesde.bence türkiye için emre aydın girmeli kesinlikle!!!!
    ben daha çok yabancı dinliyorum.miley cyrus,jonas brothers,taylor swift,demi lovato,katy perry,lady gaga ve zac efron hayranıyım.bunlar abd nin ennn sevilen sanatçıları arsında .dinlemenizi tavsiye ederim…

    Cevapla

Yorum yapın