En ideal penis uzunluğu kaç cm olmalıdır?

Son Güncelleme: 15.09.2020 22:57

Erkekler bu konuda oldukça hassastırlar en ideal penis uzunluğunun kaç cm olduğunu bilmek isterler. Bu soru özellikle erkeklerin dikkatini çekecektir.

İdeal penis uzunluğu diye bir kavram yoktur. Yapısal özelliklere bağlı olarak erkeklerin ereksiyon halindeki penis uzunlukları oldukça farklı olabilir. Penis uzunluğu boyla direkt olarak ilişkili olmakla beraber, her zaman uzunluğun boy uzunluğu ile doğru orantılı olması gerekmez. Irksal özelliklerin de penis uzunluğu ile direkt ilişkili olduğunu söylemek hatalı olabilir.

Dahası penis uzunluğu ile penisin işlevleri arasında da bir bağlantı yoktur. Penisin en önemli işlevi kadının gebe kalmasını sağlamak, diğer işlevi ise cinsellik içgüdüsünü tatmin etmektir. Bu iki işlevin yerine getirilmesi sperm sayı ve işlevlerinin yeterli olmasına, ereksiyon (sertleşme) olayının gerekli zamanlarda devreye girmesine, ereksiyonun yeterli süre sürdürülebilmesine ve nihayet orgazmın da doğru zamanda devreye girmesine bağlıdır. Bunların yerine getirilmesinde penis uzunluğunun önemli bir yeri olduğunu söylemek yanlış olur.

Ortalama bir erkeğin penis uzunluğunun ereksiyon halinde 16-17 cm. olduğu kabul edilmekle beraber bu, 12 cmden 22 cmye kadar değişebilir.

Kadınların orgazma ulaşmasının en önemli yolu klitoris adı verilen yapının uyarılmasıdır. Klitoris hemen vajina girişinde bulunan bir organ olarak cinsel ilişkide uyarılabilmesi için penisin çok uzun olmasına gerek yoktur… Kadının içgüdüsel olarak yaşadığı klitoral orgazm yanında, sonradan öğrendiği vajinal orgazm ise direkt temasla uyarılmaktan çok kadın beyninde başlayan ve biten bir olaydır. Yani her iki durumda da penisin uzun olmasının kadının orgazm olmasına direkt bir katkısı yoktur.

Cinsel sorunlar

“En ideal penis uzunluğu kaç cm olmalıdır?” üzerine 6 yorum

 1. benimki düz bastırmadan 17 cmle 17tam hatasız nceden 18 derdim yanılırmışım bide bastırınca 19cm oluyo no hç penisime bakmayınca penisim 50 katlı bina gibi gzüküyo alışınca hiçbişi farketmiyorum işte bu normal mi?nceden 6.sınıftayken 9cmdi 7.sınıfta 11 7.sınıf tatil 13 okullar başladı 8.sınıf ilk dnem bitti 15-16 bastırınca 18 şimdi 17 bastırınca 19-20 arası iyi bi gelişme mi?

  Cevapla
 2. Sert kalmak öremlidir.İktidarsızlığı karşı çok yeni çıkan bir ürün var. Penox. Bu ilaç veya kimyasal bir şey degil. Dışardan kullanılan ve çok etkili bir cilsel güç halkası. Takar takmaz etkisini görebiliyorsunuz. İmpotans sorunu yaşayan Kalp-Tansiyon-Şeker Hastaları-Depresyon Hastaları ve ilaç kullanan tüm kişiler kullandıkları ilaçla etkileşime girmediğinden dolayı PENOX®’u güvenle kullanabilir ve etkisini hemen görebilirler. Unutmayın kadınlar için boyut değil işlevi önemlidir. Asıl olay kaliteli ve uzun süren sertliği korumaktır.

  Cevapla
 3. Selamlar Ben fRANSADAN Can yasım 19 bugune kadar hiç ilişkiye gırmedım ama sımdı dayanılmaz bi hale geldım her gun mastürmasyon yapıyorum ama cinsel ilişkiyede gırmek ıstemıyorum ve sımdı dayanılmaz bı hale geldımm ne yapmam gerek bılmıyorum yardımcı olurmusunuz bana bi akıl verın ama cinsel ilişkiye gir felan demeyın yapamam ben bunu baska bı akıl verın bana günah oldugun ıcın yapmıyorum ben helalım le yapmak ıstedıgım ıcın yapmıyorum yardım edın bana lutfenn..

  Cevapla
 4. ismim mustafa yaşım 25 bekarım.üniversite yeni bitti.msn de görüşecek camı olan bayan arıyorum.camda sex yapalım.lütfen cam olmayan eklemesin.cam olanlar eklesin.mail adresim sertsex_31@hotmail.com asla rahatsız edici olmam

  Cevapla

Yorum yapın