Uğur Dündar Kurtlar vadisi pusu oyuncularını konuk etti

Son Güncelleme: 12.09.2020 08:22

Star ana haber bültenine Uğur Dündar Kurtlar vadisi Pusu dizisinin oyuncuları Necati Şaşmaz, Gürkan Uygun, Musa Uzunlar ve Hatice Şendil’i konuk etti. Canlı canlı konuklarına sorularını yönelten Uğur Dündarın söyleşisi sırasındada komik anlar yaşandı. İşte detaylar;

NECATİ ŞAŞMAZ, MÜNEVVER KARABULUT’UN ADINI YANLIŞ SÖYLEYİNCE HERKESİ ŞAŞIRTTI

Uğur Dündar, aylardır ülke gündemini meşgul eden Münevver Karabulut cinayeti ile ilgili Necati Şaşmaz’ın ne düşündüğünü sordu. Şaşmaz, “Tabii ki kötü bir şey. Allah kimsenin başına evlat acısı vermesin. İki taraf için de tabii. O da bir evlat acısı. Ama nesil nihayetinde bir şekilde kazalar ya da gerçekten kurşun sıkmalar, öldürmeler yapıyorlar. Buna da engel olamıyor kimse. Dünyanın her tarafında var suç. Allah insanların ailelerinden uzak tutsuk diyebilirim sadece, başka bir şey diyemem bu konuda” şeklinde konuştu.

Uzun zamandır Türkiye’yi meşgul eden Münevver Karabulut cinayeti ile ilgili konuşması sırasında Necati Şaşmaz’ın ‘Nebahat hanım’ demesi izleyenleri şaşırtırken, Uğur Dündar, hemen isim düzeltmesi yaptı.

MUSA UZUNLAR, KEVIN COSTNER’A GÖNDERMEDE BULUNDU

Amerikalı aktör Kevin Costner’ın hükümetin demokratik açılımına tam destek verdiğini belirten Uğur Dündar, Musa Uzunlar’a Costner’ın bu konu ile ilgili görüş açıklamasını nasıl bulduğunu sordu.

Uzunlar, olayı Costner’ın bir süre önce 1 milyon dolar alarak rol aldığı THY reklamlarına getirerek, şu imalı yanıtı verdi:

“Kevin Costner’ın Türk Hava Yolları reklamları sonrasında Türkiye ile bayağı ilgilendiği ortada. (Dündar: Biraz duygusal ya…) Kendisinin bu yaklaşımını takdirle karşılıyorum. Aynı zamanda kendisinin bir Kurtlar Vadisi hayranı olduğunu düşünüyorum (Dündar, kahkaha atıyor). Eğer herhangi bir rol olursa seve seve oynayacağı konusunda fikirlerim var, bana söylenen. Karşılıklı oynamak büyük zevk olur.”

Necati Şaşmaz ise Costner’ı Kurtlar Vadisi Gladio filminin galasına çağırabileceklerini belirterek, esprili yaklaşımda bulundu.

GÜRKAN UYGUN’DAN İŞSİZ GENÇLER İÇİN SENARİSTLERE TAVSİYE

Uğur Dündar, Türkiye’de işsizliğin en çok genç kesimde fazla olduğu hatırlatmasını yaptıktan sonra Kurtlar Vadisi Pusu dizisinin gençler üzerinde nasıl bir etki yarattığı konusunda Gürkan Uygun’un değerlendirmesini sordu.

Gürkan Uygun, “Ancak haftada iki saatlerini meşgul edebilir. İki saat boyunca diziye takılabilirler. Ama onun dışında belki burada iş senaristlere kalıyor. Yeni üretecekleri iş kolları ile etkileyebilirler gençleri. Çünkü gençler fazlasıyla takip ediyorlar Kurtlar Vadisi’ni. Belki oradan çıkartabilecekleri şeylerle bir iş sahibi olabilirler. Çünkü sonuçta bu çok büyük bir yara ve gittikçe de büyüyor bu kriz döneminde de… Ümit ediyoruz daha iyi olur tabii ki” diye konuştu.

UĞUR DÜNDAR, KURTLAR VADİSİ EKİBİ STÜDYOYA GİRİNCE ÜRPERDİĞİNİ SÖYLEDİ

Haber okuduğu sırada Kurtlar Vadisi dizisinin oyuncularının stüdyoya girdiğini anlatan Uğur Dündar, ekip halinde gelmeleri nedeniyle ürperdiğini açıkladı.

Dündar, “Memati’nin sert bakışlarını kameranın arkasında görünce… Bugüne kadar çok ölüm tehlikesi atlattım. Yani sizin diziye konu olabilecek pek çok badirenin içinden çıkıp geldik. Yani Susurluk Çetesi bile bizi ölüm listesine almıştı. Hiç korkmadım, ürkmedim ama sizi ekipçe gördüğümde. Hafifçe ürperdiğimi itiraf etmeliyim” diyerek herkesi kahkahaya boğdu.

Necati Şaşmaz, setten geldikleri için kostümlerini değiştiremediklerini belirtti.

DİZİDE KADIN KARAKTER SAYISI AZ DEĞİL

Uğur Dündar, dizide Polat Alemdar’ın eşi Ebru’yu canlandıran Hatice Şendil’e kadın karakterlerin az olması sebebiyle sette yalnızlık çekip çekmediğini sordu.

Şendil, dizide kadın karakter sayısının az olduğu değerlendirmesine katılmadığını vurguladı ve “Kadın karakterlerimiz az değil” dedi.

Necati Şaşmaz, dizide erkek karakterlerin baskın olduğunu vurgularken, diziye yeni kadın karakterlerin gelebileceğini anlattı.

NECATİ ŞAŞMAZ’DAN DÜNDAR’A İLTİFAT

Diziye yeni erkek karakterlerin dahil olacağını belirten Necati Şaşmaz, ‘Yakışıklı’ isimli bir karakterden bahsederken Dündar’a dönerek, “Sizin kadar olmasa da…” diye konuştu. Bu iltifat Dündar’ın bir hayli hoşuna gitti ve kahkaha attı. Dündar, “Estağfurullah, şimdi mahcup olurum” dedi.

POLAT ALEMDAR’DAN SENARİSTLERE TEBRİK

Necati Şaşmaz, kardeşi Raci Şaşmaz’ın da yer aldığı Bahadır Özdener, Cüneyt Aysan’dan oluşan 3 kişilik senaryo grubunun çok zorlu ve başarılı bir iş çıkarttıklarını belirterek, onlara teşekkür etti. Dizide 40’a yakın karakter ve mekan bulunduğunu ifade eden Necati Şaşmaz, her hafta bir sinema filmi çektikleri değerlendirmesini yaptı.

KURTLAR VADİSİ PUSU NEDEN BU KADAR ÇOK SEVİLİYOR?

Uğur Dündar, Musa Uzunlar’a Kurtlar Vadisi Pusu dizisinin bu kadar çok sevilmesinin sebebi konusunda değerlendirmesini sordu. Uzunlar, “Sanırım ülkenin gerçeklerine çok yakın konularını işlediği için halk çok yakından ilgileniyor. Ülke gerçekleri ile ilgili bir şeyler görmek onları heyecanlandırıyor. Hatta bazen haberlerin bile önüne geçebiliyor onlar için. Bunun çok etkili olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

TÜRKİYE’NİN GERÇEKLERİ KURTLAR VADİSİ PUSU’DA YER ALACAK

Ülke gerçekleri ile örtüşen ve yaşanan konuların dizinin içinde yer alacağını ifade eden Necati Şaşmaz, dengeli ve zamanında, yerinde yapmanın en güzeli olduğunu belirtti. Şaşmaz, senaristlerin kutuplaşmaya hizmet etmeden güncel konuları diziye taşıdıkları vurgusunda bulundu.

Necati Şaşmaz, Makedonya ziyaretinde büyük bir ilgi ile karşılaşmalarının kendilerini şaşırttığını, oradaki insanların halkımıza çok yakın olduklarını sözlerine ekledi.

KARACABEY

Yorum yapın