Kadınlar neden sex yapmak istemezler işte bahaneleri

Son Güncelleme: 17.09.2020 03:38

Kadınlar bazen seks yapmaktan kaçınırlar ve bunun içinde bahaneleri olduğunu ileri sürerler. Eşleri yada partnerleri tarafından pek hoş karşılanmasada yada bahaneleri pek gerçekçi bulunmasada yapacak bir şey yoktur. İşte mynet.com sitesinde ki bu konu ile ilgili yazı;

Araştırmacılar, yaptıkları anketle “Kadınların seks yapmak istemedikleri zaman söyledikleri özürleri ya da bahaneleri” ortaya koydu.

Yapılan araştırmalara göre kadınlar en çok “Yorgunum” diyerek partnerleriyle sevişmekten kaçınıyor. Kimi zaman bahane, kimi zamansa gerçek bir neden olan “Yorgunum” kelimesi, eril dünyaların sıklıkla karşılaştığı bir replik…

“Başım ağrıyor” ‘taktiği’ ise bahaneler sıralamasında üçüncü sıraya kadar geriledi. Oysa, bir kuşak öncesinde kadınların en çok ‘başı ağrıyordu’. Ve baş ağrıması, ne diş ne mide ne de herhangi bir başka ağrıyla yer değiştiriyordu.

Araştırmacıların ‘beyaz yalan’ olarak nitelendirdikleri kadınların seksten kaçma nedenlerinde “Havamda değilim” bahanesi de “Kadınların seks özürleri” listesinde ilk sıralarda yer alıyor.

OnePoll.com anket sitesinin yaptığı araştırma, 400 yetişkin kadını baz alarak bu sonuçlara vardı.

Kadınların seksten kaçmak için başvurdukları yalanların son durumu şöyle:

1- Çok yorgunum.
2- Havamda değilim.
3-Başım çok ağrıyor.
4-Sabah erken kalkmam gerekiyor.
5-Çok işim var, meşgulüm.
6-Sana kızgın ve kırgınım.
7-Çocuklar!
8-Duş alman gerek.
9-Sırtımda bir ağrı var.
10-Daha çok erken.

Bunlar tabii gerçekle alakası olmayan o anda sex yapmak istemediğini anlatan cümleler. Kadınların sex yapmak istediklerinde ne kadar istekli olduklarını herkes biliyor.

“Kadınlar neden sex yapmak istemezler işte bahaneleri” üzerine bir yorum

Yorum yapın