Şeker hastalarına çay üzümü yada yaban mersini umudu

Son Güncelleme: 08.09.2020 23:08

Şeker hastalığı neredeyse her 10 kişiden birinde bulunan bir hastalık ve hastalığa yakalananların çok zor durumda kaldıkları biliniyor. Şeker hastaları için yeni bir umut doğdu çünkü çay üzümü denen yaban mersinin bu hastalara iyi geleceği belirtildi..

Montreal Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğretim üyelerinden Pierre Haddad, bir süreden beri üzerinde çalıştığı bilimsel araştırması ile ilgili yaptığı açıklamada, yabanmersini suyunun şeker hastası farelerde hastalığın ilerlemesini durdurduğunu söyledi.

Yabanmersini suyunu, aynı meyvenin yapraklarından elde ettiği bir bakteri ile transformasyona tabii tuttuğunu anlatan Profesör Pierre Haddad, bu sayede son derece gelişmiş ve etkili bir antioksidan bulduğunu belirtti.

Elde ettiği antioksidanı, ileri derece şeker ve şişmanlık hastası olan fareler üzerinde denediğini ifade eden Haddad, farelerdeki kritik değerlerde seyreden kan şekeri seviyesinin normale döndüğünü ve ayrıca şişmanlığın ilerlemesinin de yavaşladığını kaydetti.

Profesör Haddad, yabanmersini suyunun kan şekeri seviyesi ve şişmanlığı önlemesinin bilimsel değerlerini belirleyebilmek için biraz daha zamana ihtiyacı olduğunu ve bu aşamanın tamamlanmasının ardından denemenin insanlar üzerinde yapılacağını sözlerine ekledi. (Samanyoluhaber)

KARACABEY

“Şeker hastalarına çay üzümü yada yaban mersini umudu” üzerine bir yorum

  1. annem 16 yıldır diabet hastası. raporunda insülin, sabah-akşam yemekle beraber ve yemekten sonra almak zorunda olduğu 2 antidiabetik ilaç ve günde toplam 4 adet ilacı var. 1 aydır geçmeyen bulantı ve kusmaları yüzünden insülin haricinde bütün ilaçlarını kestim. bu ilaçalarla bile regüle olmayan diabeti sabah-akşam 9-10 adet çay üzümü yedirerek regüle oldu (normale döndü). artık ilaçlarını düzenli içirmiyoruz ama çay üzümünü düzenli olarak yediriyoruz. ve bu arada kan şekerini kontrol ediyoruz. Tüm diabet hastası olanlar bu formülü denemeliler ama kontrolü yinede ellerinden bırakmasınlar.

    Cevapla

Yorum yapın