Erkekler sağlıklı bir cilt için püf noktalar

Son Güncelleme: 19.09.2020 14:01

Hep kadınlaramı cilt bakımı konusunda bilgiler vereceğiz. Birazda erkeklere sağlıklı bir cilt için püf noktalar yazalım değil mi arkadaşlar.

1-Temizlemek

Eğer hiçbir yüz bakımı yapmıyorsanız yada ilgilenmiyorsanız en azından suratınızı temizlemek sizin için yeterli olacaktır. Yüz kürünüzü basit bir sabunla yapabilirsiniz. Erkek derisinde büyük delikler ve çok aktif sebasöz bezler vardır. Bu bezler deriniz için kritik noktalardır çünkü nemi ve yağlanmayı onlar sağlar. Sabunla yıkayacağınız suratınızın kirli gözenekleri açılacaktır. Bu noktada aslında basit bir yüz temizleyici jel kullanırsanız daha iyi olur. Daha etkili olan jeller sizin yüzünüzü daha iyi temizleyecektir.

En güzel ürün: Nivea Purifying yüz yıkama

2- Pul pul dökülmek

Bazen basit bir yüz temizleyici kremle suratınızı temizlemeniz yeterli olmayabilir. İlk temizlikte derideki yağ ve kirleri alırsınız ama sadece yüzeydekileri daha derin gözeneklerdeki kirler için yeterli olmaz. Yüzünüzü sadece yıkamanız haftada 3-4 kez derinizin pul pul dökülmesine yol açacaktır. Derinizi ovalamanız gözeneklerdeki kirleri çıkaracaktır.

Deride pul pul dökülmeler kıllara ve saçlara yakın yerlerde olur. Daha yumuşak bir tıraş derinizdeki tahriş oranınıda azaltacaktır. Kayısılı kürler derinizi daha canlandıracaktır.

En güzel ürün: Kayısı esanslı cilt bakım ürünleri

3- Nemlendirmek

Erkekler için çoğu zaman cilt bakımı yüz ve sabunla yıkamadan ibarettir. Ama her su değen cilt kurur. Elastikiyetini kaybeder. Hergün tıraş olmak ise cildi oldukça yorar. Banyo ve tıraş sonrası kuruyan cildinizi nemlendirmek için kullanacağınız basit bir nemlendirici derinizi canlandıracaktır. Ayrıca tıraş sonrası yüzünüzün yanmasını önleyecektir.

En güzel ürün: Neutrogena üçlü koruyan yüz losyonu SPF 20

4- Gözlerinizi koruyun

Bir erkeğin yüzünde dokunmaması gereken tek nokta gözlerdir. Ama göz hizasında bulunan deriyede özel olarak bakmalısınız çünkü kadınlar gibi tekrar erkekler o bölgeleri yenileyemez ve kırışan bölgeler sizi yaşlı gösterecektir. Erkeklerin deri kırışmaları kadınlara göre daha yavaş ve geç olsada ama ilk başlayacağı nokta göz hizasındakilerdir. Bu kötü etkiden sadece göz kremi ile korunabilirsiniz.

En güzel ürün: Clinique kırışıklık önleyici göz kremi SPF 15

5- Dudaklarınızı koruyun

Dudaklarda gözler gibi hassastır. Dudak derisi çok ince olduğundan yanmalara, kırışmalara, kurumalara daha çok açıktır. Dudaklarınızdaki melanin oranının yüksek olması ve UV ışınlarından korunması gerekir. Sıcaklar ve soğuklarda çatlamaya müsait dudağınızı korumanız iyi olacaktır kimse dudağında yarıkla gezmek istemez. Ayrıca hafif tatlı dudak kremleri bir kadınla öpüştüğünüzde size artı puan sağlayacaktır.

En güzel ürün: Dudak nemlendirici kremler

Erkek cilt bakımı

Mükemmel bi cilt için kadınlar gibi milyonlar harcamanız gerekmez. Cildinizde sprunlar oluşuyorsa bunun metroseksüellikle alakası olduğunu düşünmeyin ve sağlığınız için kendi cildinize iyi bakın.

Bu kadar bilgiden sonra artık cildiniz için bir şeyler yapmanın vakti geldi erkekler. Neden derseniz artık kadınlar cilt bakımına önem veren erkeklerden hoşlanıyorlar.

KARACABEY

Yorum yapın