Kadınlar Neden Seksten ve Yatak Odasından Kaçar

Son Güncelleme: 14.09.2020 04:09

Bir yazıda okumuştum ve sizlerle paylaşmak istedim – Kadınlar neden seksten ve yatak odasından kaçarlar üzerine idi bu yazı.. Bakın nedenmiş;

‘Seks günlükleri’, kadınların ve erkeklerin sekse olan bakış açısını ortaya koyması bakımından ilginç bir kitap. İngiltere’de yapılan bir araştırmada uzun süreli ilişkilerde seks için heyecanın azaldığı tespit edilirken, bunu daha çok kadınlar için geçerli olduğu dikkat çekti.

İncelenen seks günlüklerinde erkeklerin heyecan olmadan yaşanan sekse de rıza gösterdikleri ortaya çıkardı. Erkekler, duyguları harekete geçmese de, rutin seksi razı, kadınlarda ise durum tam tersi. Kadınlar, canları istemediği takdirde kesinlikle denemeyeceklerini söylüyor.

Avustralyalı seks terapisti Bettina Arndt’ın ‘Kadınlar Neden Seksten ve Yatak Odası Savaşlarından Kaçar?’ isimli kitabında yer alan çalışmada kadınlar kendilerini seksi hissetmediklerinde sevişmek istemiyor.

Arndt, kitapta kadınlara seks hayatlarını canlandıracak tavsiyeler de veriyor: “Çocuklardan kendinize zaman ayıramıyorsanız mutlaka haftada birkaç kez bebeğinizi bebek bakıcısına emanet edin ve kendinize vakit ayırın. Eşinizi, sevgilinizi bir otele davet edin, odanıza şampanya sipariş edin. Yeni iç çamaşırları alın” Yazarın tavsiyeleri arasında seks oyuncakları da var. Fantezi üretmeleri için çiftleri teşvik eden terapistin kitabı, hiç de şaşırılmayacağı üzere İngiltere’de en çok satanlar arasında.

Kadınların yatak odasından yada sex yapmaktan kaçtığını sanmıyorum çünkü bu cinsellik ile alakalı bir sorun ve yatak odasına girmeden anlaşılmaz.

Yorum yapın