Yaprak dökümü dizisinin yeni bölümleri için tüyolar

Son Güncelleme: 19.09.2020 10:11

Yaprak dökümü dizisinin yeni sezon ilk bölümü bugün kanal d televizyon kanalında oynandı ve diziden yeni bölümleri için tüyoları sizinle paylaşayım istedim. İşte yeni bölümlerden haberler;
2582686
Güven Hokna: Hayriye güçsüz bir kadın

Usta oyuncu Güven Hokna, hayat verdiği Hayriye Hanım karakterini anlattı…

Bir annenin başına daha ne kadar acı olay gelebilir sizce? Hayriye Hanım’ın gözyaşları 118 bölümdür dinmedi!

– Gerçek hayatta bundan daha da travmatik sahneler var aslında, biz az bile yaşıyoruz.

Aile konaktan çıkıp bodrum katındaki daireye taşındı. Sizin canlandırdığınız Hayriye, bu durumu nasıl kaldıracak?

– Konaktan çıkıp bu daireye gelmek Hayriye’nin ağrına gidiyordur elbette… Ama o kadar çok acı yaşadılar ki buna da alışırlar, yapacak bir şey yok.

Hayriye’nin anneliği tartışmaya açık… Sizce nasıl bir anne o?

Hayriye bu dizide kocasını hiçe sayan, her türlü numarayı yapan, para için pek çok şeyi analığına değişebilecek bir kadın gibi yansıtılıyor. Bu yüzden çok tepkiler aldım. “Bu kadın para için neler yapıyor, ağzının tadı bozulmasın diye neleri kabul ediyor” diye tepki gösterdi izleyenler. Ama bunun yanında analık güdüsüyle hareket eden bir Hayriye de var. Her insan değişkendir. Ve elbette Hayriye’nin de iniş çıkışları, yanlışları oluyor. Tipik bir güçsüz kadın örneği…

Konağın yeni sahibi kim olacak?

Dizide her an her şey değişebilir, yeni konağın sahibi kim olacak şimdilik bilmiyoruz. Şevket bu konağı almak için and içti, yani bir umut ışığı var. “Şu ne olacak?” diye sormaktansa oturup izlemek gerek. Şu kadarını söyleyeyim, hikâye melodram olarak devam edecek.

Halil Ergün: Yeni bir macera başlıyor

Yaprak Dökümü’nün Ali Rıza Bey’i Halil Ergün, yeni sezonu değerlendirdi….

Üçüncü sezon sonunda Ali Rıza Bey ev arayışına girmişti. Artık bodrum katında mı yaşayacak aile?

– İlk bulduğu eve kapağı attı Ali Rıza Bey… Aileden kimse istemese de artık bir yere yerleşmeleri lazımdı. Şimdi yeni bir macera başlıyor.

Ali Rıza Bey ile kızları arasında sorunları bitmek bilmiyor. Bunda babanın rolü nedir?

– Bürokrat çocukları olmalarının bunda etkisi var sanırım… Bürokrat çocukları birçok yerde büyür ve hiçbir yere ait olamazlar çünkü. Belki bundan dolayı sorun yaşıyorlardır. Bir anne-baba, şu şartlar altında, çocuklarını ne kadar koruyabilir ki? Her dakika insanları özendiren bir hayat var dışarıda. Eğer hayata çok iyi hazırlanmamışlarsa, tüketim toplumuna kapılıp gidiyorlar. Ali Rıza Bey’in kızları da biraz böyleler. Sadece aşkın değil, şartların da peşindeler.

Ali Rıza Bey, emeklilerin yaşadığı maddi sıkıntıları da ekrana yansıtıyor.
Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

– İnsanların bu paralarla nasıl yaşadıklarını merak ediyorum açıkçası…
Ben, Türkiye’yi ve dünyayı çok güzel günlere ulaştırmak isteyen bir kuşaktan geliyorum. O zamanlar zengin ile fakir arasında bu kadar derin uçurumlar yoktu.

Bennu Yıldırımlar: Kaynanalar Fikret gibi gelin istiyor

Başarılı oyuncu Bennu Yıldırımlar, yeni sezon hakkında ip uçları verdi…

Dördüncü sezona başlıyorsunuz. Üç yıl boyunca aynı karakteri canlandırdınız. Bir oyuncu olarak hikâyeden yılmadınız mı biraz?

– Hayır, çünkü çok güzel bir ekiple çalışıyoruz. ızlenme oranımız da bizi motive ediyor.

Fikret hamile kaldı. Biz bebeği görebilecek miyiz?

– Evet, bebeği olacak. Doğru, mutluluğa yakın, kafaca anlaştığınız biri ile evlilik, çocuğu getirir. Fikret de bunu yaşıyor.

Fikret, gelin-kaynana çekişmesinden çok dertli ama…

– Kaynana bu dizinin önemli bir rengi… Kaldı ki romanda Fikret’in daha da kötü bir evliliği var. Yatalak bir kaynana var mesela gerçek hikâyede. Bizim yazarlarımızın günümüzdeki yorumu ise bir şekilde Fikret’in mutluluğu bulması ve kayna-nasıyla çatışması üzerine kurulu. Anlaşma olan evlilikler izlenmez zaten…

İzleyici ne diyor bu gelin-kaynana çekişmesine?

– Gelinler, Fikret’i örnek aldıklarını söylüyorlar. Kaynanalar ise genelde Fikret gibi bir gelin istiyor.

Diziyi ocak ayında bitirmeyi planladıklarını duydum.

– Bence bunu reytingler belirleyecektir.

Deniz Çakır: Ferhunde beni bile şaşırtacak

Kötü gelin Ferhunde’yi canlandıran Deniz Çakır, yeni sezonda izleyenleri bekleyen sürprizleri anlattı…

Finalde bir Ferhunde gördük ama iyi niyetli mi, kötü niyetli mi anlamadık…

– Klasik “damarına basılmış Ferhunde” haliydi o… Zaten insanların Ferhunde hakkındaki fikirleri her bölümde değişiyor. Onun geçmişten gelen çok fazla arızası var.

Mithat ile Ferhunde’nin evlenme kararı almasına inanamadım mesela…

– Bu durumu çok gerçekçi buluyorum ben… Çünkü çok gösterişli hayatlar yaşayan kadınlar, günün birinde kendilerine baktıklarında aslında basit şeyler istediklerinin farkına varırlar. Ferhunde’nin karşısına ilk kez onu gerçekten sahiplenen biri çıktı. Mithat albenisi olan biri değil ama kendini sevdireceğini düşünüyorum.

Ferhunde ondan sıkılmaz mı?

– Bana bir noktadan sonra sıkılır gibi geliyor ama hayattan çok yorgun olduğu için “ıstediğim sadece huzur” diyerek her şeyi bir kenara bırakabilir de. Ferhunde beni ve seyirciyi de şaşırtacak bu sezon gibi geliyor.

Siz nasıl değerlendiriyorsunuz Ferhunde’yi?

– Ferhunde’ye kızdığım anlar daha fazla, ama bazen ona çok üzülüyorum.

Konakta kalacak mı Ferhunde peki?

– O evde bir hayat kurabileceğini sanmam.

Buradan anlaşılıyorki dizi ocak ayında bitecekmiş. Yaprak dökümü dizisi hayranlarına kötü haber olacak bu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir