Volkan Sönmez kimdir hayatı hikayesi biyografisi resimleri

Son Güncelleme: 23.09.2020 08:43

Volkan sönmez kimdir demek aslında onun hayatına anlam katmakla başlar. Hayata çok küçük yaşlarda başlayan Volkan Sönmez müziğe de bu yaşlarda başlamış.

13.10.1979 yılında İstanbul’da doğan sanatçı müziğe gerçekten çok küçük yaşlarda mandolin çalıp şarkı söyleyerek başladı.Mandolinden sonra gitarla tanışan sanatçı ilk ve orta öğretiminden sonra Niğde Üniversitesi Turizm Bölümü kazandı. Ve uzun yıllar sürecek olan üniversite macerasına başlamış oldu (halen Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi öğrencisidir)Fakat asıl amacının profesyonel olarak müzik yapmak olduğunun farkına vardı ve çok kısa bir süre sonra İstanbul’a geri döndü.

Cihan Eroğlu isimli arkadaşıyla Büyük Taarruz adında Anadolurock grubunu kurdu. 1997-2001 yılları arasında çeşitli barlarda ve festivallerde sahne aldıktan sonra Ekrem Düzgünoğu ile tanışıp iki arkadaşı birlikte Grup Çığlık ı kurdu ve ilk albümünü 2003 yılında Ulus Müzikten çıkarttı.

2005 yılında müzikal yolculuğuna bir müddet kendisi devam etmek isteyip guptan ayrıldı ve profesyonel olarak müzik yönetmenliği ve aranjörlük yapmaya başladı.Bunun yanı sıra beste çalışmalarıda yapan sanatçı kısa bir süre sonra ilk solo albümünü yayınlamak için çalışmalarını sürdürmektedir.

Yorum yapın