Deniz Seki Kimdir hayatı hikayesi biyografisi resimleri

Son Güncelleme: 10.09.2020 05:07

Deniz Seki (1970 – …. ) Hayat hikayesi ve yaşamını anlatmadan önce yıllar önce ben hapse giren birisi için yorum yapamam diyerek popstar yarışmasından yuhalanarak ayrılmıştı.

Şimdilerde ise kokain kullanmak ve temin etmek suçlarından dolayı hapiste. Gülme komşuna gelir başına demişler. Sanırım Bayhan’ın ahını aldı Deniz Seki.

Ayrıca Hüsnü şenlendirici evli iken ailesini yıkmakla suçlanmış bunlara aldırış etmeden aşk yaşamaya yakasına yapışan yuva yıkan kadın imajına aldırış etmeden seviyor seviliyordu. İşte bu bayanın hayatı hikayesi ve resimlerini yayınlayacağız bu sayfamızda..

1 Temmuz 1970’de İstanbul doğan Deniz Seki, ilkokulu Maçka Süheyla Artem’de, ortaokul ve liseyi de yatılı olarak Çamlıca Kız Lisesi’nde okudu. Okulu bitirdikten sonra TRT İstanbul Televizyonu’ndaki sunuculuk sınavlarına katıldı ve sınavları kazanarak TRT İstanbul Televizyonu’na girdi. 1993 yılında Melih Kibar’la tanışmasıyla birlikte sunuculuğu bıraktı ve müzisyenliğe başladı.

İlk olarak reklam filmlerini seslendiren sanatçı, daha sonra Kenan Doğulu, Emel Müftüoğlu, Ege, Ferda Anıl Yarkın, Zuhal Olcay ve Yaşar gibi sanatçılara vokalistlik yaptı. 1995 yılında “POP-SHOW 95” adlı şarkı yarışmasında kendi yazdığı şarkı sözüyle birinci oldu ve aradan iki yıl geçtikten sonra 1997 yılında ilk albümü olan “Hiç Kimse Değilim” müzik marketlerde yerini aldı.

Bestecilik ve söz yazarlığı konusunda da kendisini ispatlayan sanatçı, 25 Aralık 1999 tarihinde, sözlerinin ve müziklerinin bir çoğu kendisine ait olan “Anlattım” adlı albümünü piyasaya sürdü. Beklediği başarıya bu albümde ulaşan Deniz Seki, “Şeffaf” adlı üçüncü albümünü de Ocak 2002 tarihinde müzik severlerin beğenisine sundu.

Yorum yapın