Doğanın muhteşemliği bu resimlerde gizli

Son Güncelleme: 18.09.2020 05:20

Doğa Allahın varlığına kanıt olabilecek güzelliklere ve şaheserlere sahip. Sadece bu resimlere bakmak bile dünyanın nasıl muhteşem bir denge etrafında döndüğünü gösteriyor.Ey güzel Allah’ım özene bezene yaratmışsın dünyayı. Evrendeki nizamda en ufak bir bozulmanın tamamen yok olmaya yol açacağı halde bu düzen aynen bozulmadan sürüp gitmektedir.

Allah dünyayı yaratırkende büyük bir nizam ve güzellik içerisinde yaratmış. Sadece doğaya bakmak onun ilahi rahmetine inanmaya yetiyor bile. İşte size göstereceğimiz bu resimler sizi doğaya hayran bırakacak ve bir kez daha Allaha Hamdolsun dedirtecek.


Alimin, Zalimin, Memurun, Doktorun, Başbakanın, Cumhurbaşkanının, Dünyanın en zengin adamının, En fakirinin ve bütün insanların öldüklerinde yanında götürecekleri mallarıda olmayacak saraylarıda olmayacak şanları şöhretleride olmayacak. Hepimizin gideceği yer belli ve bize sorulacak suallerde belli.
Mevlana ne güzel söylemiş;
Ey altın sırmalarla süslü elbiseler giymeye, kemer takmaya alışmış kişi. Sonunda sana da dikişsiz elbiseyi giydirecekler.

Peki ya bir başka sözünde ne demiş Mevlana Hazretleri;
Şu deredeki su, kaç kere değişti, yıldızların akisleri hep yerinde.

Bu kadar şeyden sonra hala kendiliğinden oluşmuş olmaz öyle şey diyenler varsa Allah onlara akıl versin demekten başka çaremiz yok.

Yorum yapın