Tırnak beyazlatıcısı ve bakım önerileri

Son Güncelleme: 15.09.2020 01:28

Tırnaklarımızın bakımıda sağlığımız açısından önemlidir ve bu konuda bir çok bakım önerisi bizlere sunulmuştur. Tırnak bakımı ve beyazlatmak için destina arkadaşımız şöyle bir yazı yazmış;

Tırnaklarınızın hatta saçlarınızın çabuk uzamasını sağlayan birçok ürün var. Bunlardan birini veya önerdiğimiz doğal ve pratik bir yöntemleri tercih edebilirsiniz.

Yarım limonun içine parmaklarınızı, tırnaklarınız içinde kalacak şekilde yerleştirin. Birkaç dakika bekleyin. Limondaki doğal asit tırnaklarınızı beyazlaştırır.

Yarı yarıya oksijenli su ile su konulmuş bir kapta, tırnaklarınızı sabunla yıkayın. Tüm tırnaklarınızı yıkadıktan sonra durulayın
ve sonra bir losyon sürün.

Dişlerinizi için kullandığınız parlatıcı ve beyazlaştırıcı ürünler tırnaklarınızda da işe yeriyor. Tırnaklarınızı dişlerinizi parlatan ve beyazlatan macunlarla yıkayın. Tırnaklarınızın tertemiz ve parlak olduğunu göreceksiniz.

Beyaz tırnaklar için oksijenli su ve suda bekletilmiş fırçayı deneyin. Islak fırçayı tırnaklarınızın temiz olduğunu görünceye kadar tırnaklarınıza sürtün. Daha sonra ellerinizi iyice durulayın ve losyon sürün.

‘Diş macunu ve fırça ile temizlik olur mu’ demeyin, bir kez deneyin. Bir diş fırçası alın ve beyazlatıcı diş macunu sürerek tırnaklarınızı fırçalayın. Temizlendiğine emin odluktan sonra ellerinizi durulayın ve nemlendirici bir losyon sürün.

Bütün bu uygulamalar hem tırnaklarınızın parlak, sağlıklı ve temiz olmasını hem de çabuk uzamasını sağlayacak.

Bu yazı forumumuzun eski arşivinden alınmıştır.

Yorum yapın